Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О заявлении Верховной Рады Украины относительно признания Российской Федерацией самопровозглашенных республик Абхазии и Южной Осетии

Проект постановления Верховной Рады Украины от 21.04.2008 № 2420
Дата рассмотрения: 21.04.2008 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про заяву Верховної Ради України щодо визнання Російською Федерацією самопроголошених республік Абхазії й Південної Осетії

Верховна Рада України постановляє:

1. Схвалити заяву Верховної Ради України щодо визнання Російською Федерацією самопроголошених республік Абхазії й Південної Осетії (додається).

 

Голова Верховної Ради України

 

ЗАЯВА
Верховної Ради України щодо визнання Російською Федерацією самопроголошених республік Абхазії й Південної Осетії

Верховна Рада України висловлює занепокоєння низкою рішень керівництва Російської Федерації, які де-факто ставлять під сумнів територіальну цілісність Грузії.

Це стосується, зокрема, рішень палат парламенту Російської Федерації та практичної діяльності російських органів державної влади зі встановлення відносин з керівництвом самопроголошених республік Абхазії й Південної Осетії, визнання Російською Федерацією документів, виданих фактичним керівництвом цих регіонів.

Така діяльність доповнена серією заяв російських високопосадовців про відсутність у Російської Федерації зобов'язань не визнавати незалежність Абхазії і Південної Осетії.

У зв'язку з цим Верховна Рада України звертає увагу на те, що територіальна цілісність Грузії визнана Україною, Російською Федерацією, іншими державами світу та Організацією Об'єднаних Націй. Крім іншого, територіальна цілісність Грузії однозначно підтверджена документами, ухваленими в межах Співдружності незалежних держав.

Ми заявляємо, що діяльність, спрямована на порушення територіальної цілісності Грузії, не відповідає нормам міжнародного права. Така діяльність може призвести до масштабної дестабілізації в регіоні, завдати непоправної шкоди його мирному розвиткові та створити вибухонебезпечний прецедент для регіону, в тому числі й для самої Російської Федерації. Крім того, така діяльність підважує авторитет миротворчої діяльності Російської Федерації в даних регіонах, на яку їй було надано мандат.

Україна неодноразово підтверджувала рішучу прихильність збереженню територіальної цілісності Грузії та мирному й демократичному вирішенню громадянських конфліктів на території цієї країни. Верховна Рада рекомендує Міністерству закордонних справ України деталізувати цю позицію України і донести до керівництва Російської Федерації і Грузії.

Ми закликаємо державну владу Російської Федерації та Грузії виявити максимальну стриманість у ситуації навколо Абхазії і Південної Осетії, в дусі неухильного дотримання норм міжнародного права та усвідомлення своєї відповідальності за розвиток конфлікту.

____________

Опрос