Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О проведении 70-летия со дня рождения Л. П. Юзькова

Проект постановления Верховной Рады Украины от 29.11.2007 № 1053
Дата рассмотрения: 29.11.2007 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про відзначення 70-річчя з дня народження Л. П. Юзькова

28 січня 2008 року виповнюється 70 років з дня народження Леоніда Петровича Юзькова - видатного українського вченого-правознавця, державного діяча, професора, академіка Академії правових наук України, першого Голови Конституційного Суду України, керівника робочих груп з підготовки проектів Декларації про державний суверенітет України (1990 р.), Концепції нової Конституції України (1991 р.), двох офіційних проектів Конституції України (1992 - 1993 рр.), Закону України про Конституційний Суд України та ряду інших законів України. Талановитий вчений і державний діяч відомий своїми науковими працями з проблем розвитку сучасного конституціоналізму, він гідно представляв Україну в Європейській Комісії "За демократію через право", був визнаним експертом з питань приєднання України до міжнародно-правових актів з прав людини.

Враховуючи вагомий особистий внесок Л. П. Юзькова в розвиток української конституційної юриспруденції, Верховна Рада України постановляє:

1. У січні 2008 року урочисто відзначити на державному рівні 70-річчя з дня народження Л. П. Юзькова.

2. Заснувати з 2008 року для студентів юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, де навчався і працював Л. П. Юзьков, а також Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого по дві стипендії Верховної Ради України його імені, призначення та розміри яких визначаються відповідно до Постанови Верховної Ради України від 5 червня 1996 року "Про встановлення іменних стипендій Верховної Ради України студентам вищих закладів освіти".

Встановити, що стипендії Верховної Ради України імені Л. П. Юзькова студентам юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого призначаються на основі рішення вчених рад цих вищих навчальних закладів відповідно щорічно з 1 вересня на один навчальний рік за результатами екзаменаційних сесій та з урахуванням творчих досягнень у науковій студентській діяльності.

3. Рекомендувати Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня прийняття цієї Постанови утворити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів з відзначення 70-річчя з дня народження Л. П. Юзькова, передбачивши:

розробку та затвердження плану заходів з відзначення цієї ювілейної дати;

можливість випуску ювілейної пам'ятної медалі, ювілейного значка із портретом Л. П. Юзькова;

вирішення питання щодо встановлення на одному з корпусів Київського національного університету імені Тараса Шевченка меморіальної дошки на честь Л. П. Юзькова;

запровадити, починаючи з 2008 року на базі Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого, щорічне проведення Літньої школи сучасного конституціоналізму для студентів вищих навчальних закладів та аспірантів, забезпечивши фінансування за рахунок коштів Державного бюджету України, а також із залученням коштів відповідних міжнародних програм.

4. Рекомендувати Національному Банку України вирішити в установленому порядку питання про карбування та введення в обіг ювілейної монети на відзначення 70-річчя від дня народження Л. П. Юзькова.

5. Рекомендувати Державному комітету телебачення і радіомовлення України забезпечити широке висвітлення у засобах масової інформації заходів, що проводитимуться у зв'язку із відзначенням 70-річчя з дня народження Л. П. Юзькова.

6. Інституту держави і права імені В. Корецького Національної академії наук України організувати у січні 2008 року наукові читання, присвячені працям видатного вченого - Л. П. Юзькова, а також актуальним проблемам сучасного конституціоналізму.

7. Інституту законодавства Верховної Ради України видати до 1 березня 2008 року ювілейний збірник наукових праць Л. П. Юзькова з конституційного права.

8. Рекомендувати Київській міській раді розглянути та вирішити в установленому порядку питання про надання одній із вулиць міста Києва імені Л. П. Юзькова.

9. Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського у зв'язку з ювілейною датою передбачити організацію виставок видань наукових праць Л. П. Юзькова.

10. Кабінету Міністрів України передбачити виділення в державному бюджеті необхідних коштів для проведення зазначених вище заходів.

11. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань правової політики.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос