Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно предоставления разъяснений [о расходах на периодическую поверку, опломбирование, обслуживание и ремонт средств учета]

Национальная комиссия; осуществляющая государственное регулирование в сфере коммунальных услуг
Разъяснение от 28.06.2013

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

Щодо надання роз'яснень

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (далі - Комісія), в межах своїх повноважень повідомляє наступне.

Відповідно до положень статті 28 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" своєчасно (з урахуванням установлених міжповірочних інтервалів) подавати засоби вимірювальної техніки на повірку зобов'язані підприємства, організації та фізичні особи. У вказаній статті також зазначено, що подання засобів вимірювальної техніки на періодичну повірку здійснюється фізичними особами, що не є суб'єктами підприємницької діяльності, - власниками засобів вимірювальної техніки. Крім того, положеннями зазначеної статті визначено органи, що уповноважені проводити повірку засобів вимірювальної техніки.

Разом з тим, відповідно до положень статті 46 зазначеного Закону підприємства, організації та фізичні особи оплачують метрологічні роботи, пов'язані із здійсненням на госпрозрахункових засадах усіх видів державного метрологічного контролю (у тому числі повірки засобів вимірювальної техніки) в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

З огляду на зазначене, повірка засобів вимірювальної техніки не здійснюється на безоплатній основі, а отже вартість періодичної повірки засобів обліку повинна відшкодовуватись споживачем через тариф на відповідні послуги.

Водночас звертаємо увагу на те, що згідно з положеннями Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 N 869, до витрат, що включаються до повної собівартості теплової енергії, її виробництва, транспортування та постачання, зокрема, включаються витрати на періодичну повірку, опломбування, обслуговування та ремонт (включаючи демонтаж, транспортування і монтаж) засобів обліку теплової енергії, які є власністю ліцензіата.

Опрос