Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно предоставления разъяснений [относительно оплаты жилищно-коммунальных услуг по тарифам для населения]

Национальная комиссия; осуществляющая государственное регулирование в сфере коммунальных услуг
Разъяснение от 28.06.2013

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

Щодо надання роз'яснень

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (далі - Комісія), в межах своїх повноважень повідомляє наступне.

Відповідно до положень статті 1 Закону України "Про теплопостачання" споживач теплової енергії - фізична або юридична особа, яка використовує теплову енергію на підставі договору. Крім того, згідно з положеннями цієї статті споживачами теплової енергії є лише суб'єкти відносин у сфері теплопостачання, а отже, об'єкти у сфері теплопостачання до споживачів не належать.

Згідно з положеннями статті 1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" споживач житлово-комунальних послуг - фізична чи юридична особа, яка отримує або має намір отримати житлово-комунальні послуги. Крім того, положеннями статті 13 цього Закону визначено, що до житлово-комунальних послуг, зокрема, належать централізоване постачання гарячої води та централізоване опалення. Таким чином, кінцеві споживачі отримують не теплову енергію, а послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води.

Згідно з Конституцією України держава забезпечує соціальну спрямованість економіки (стаття 13), що є основою для реалізації соціальних прав громадян, зокрема на соціальний захист та достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло (стаття 48).

Опрос