Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О предоставлении разъяснений [относительно поверки, обслуживания и ремонта квартирных средств учета воды и тепловой энергии]

Национальная комиссия; осуществляющая государственное регулирование в сфере коммунальных услуг
Письмо от 29.03.2013

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

Про надання роз'яснень

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (далі - Комісія), в межах своєї компетенції повідомляє.

Згідно зі статтями 5 та 6 Закону України "Про державне регулювання у сфері комунальних послуг", статтею 16 Закону України "Про теплопостачання" Комісія не має повноважень та засобів регуляторного впливу на виконавців послуг з проведення періодичної повірки, обслуговування і ремонту квартирних засобів обліку води та теплової енергії, в тому числі їх демонтажу, транспортування та монтажу після повірки. Однак Комісія вважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до частин другої, третьої статті 28 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці через міжповірочні інтервали, порядок встановлення яких визначається нормативно-правовим актом ЦОВМ (спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології).

Підприємства, організації та фізичні особи зобов'язані своєчасно (з урахуванням установлених міжповірочних інтервалів) подавати засоби вимірювальної техніки на повірку.

Порядок подання фізичними особами, що не є суб'єктами підприємницької діяльності, - власниками засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань якими використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду) на періодичну повірку цих засобів та оплати за роботи, пов'язані з повіркою, встановлюється Кабінетом Міністрів України. Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) зазначених засобів вимірювальної техніки здійснюються за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

Опрос