Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно предоставления разъяснений [относительно урегулирования отношений между поставщиками электрической энергии и потребителями, возникающих в процессе продажи и покупки электрической энергии]

Национальная комиссия; осуществляющая государственное регулирование в сфере коммунальных услуг
Письмо от 29.03.2013

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

Щодо надання роз'яснень

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (далі - Комісія), в межах своїх повноважень повідомляє наступне.

Згідно пункту 1.7 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 N 190, водопровідні вводи до теплових пунктів, котелень, окремо побудованих насосних станцій для підвищення тиску, а також розподільчі мережі від цих об'єктів експлуатують підприємства, на балансі яких перебувають ці об'єкти. Експлуатацію мереж холодного водопостачання в межах теплових пунктів та котелень здійснюють організації, на балансі (в управлінні) яких вони перебувають.

Також звертаємо увагу на те, що вирішення ситуації, що склалася, у відповідності до пункту 6.1 зазначених Правил можливе шляхом укладення окремого договору з надання послуг підкачування холодної води між балансоутримувачем об'єктів, встановлених в котельнях чи теплових пунктах, які використовуються для надання послуг з водопостачання, та виробником. Також відповідно до положень вказаного пункту на кожній насосній станції, розташованій у приміщеннях котелень, теплових пунктів або прибудовах до них та призначеній для підкачування води в мережі холодного водопостачання, має бути організований облік подачі води і витрат електроенергії. Виробник відшкодовує теплопостачальним організаціям витрати на експлуатацію насосних агрегатів.

Крім того, з метою врегулювання відносин з постачання питної води з використанням мереж холодного водопостачання, в тому числі в межах теплових пунктів, рішенням органів місцевого самоврядування зазначені об'єкти можуть бути передані на баланс виробника для подальшої експлуатації.

Водночас відповідно до положень статті 29 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" управління в межах, визначених радою, майном, що належить до комунальної власності відповідних територіальних громад, належить до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.

Разом з тим взаємовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами (на роздрібному ринку електричної енергії), регулюються Правилами користування електричною енергією, затвердженими постановою Національної комісії регулювання електроенергетики від 31.07.96 N 28 (далі - Правила).

Опрос