Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно предоставления разъяснений [относительно предоставления услуг по поставке холодной воды и водоотводу жителям дома, в котором создано объединение совладельцев многоквартирного дома]

Национальная комиссия; осуществляющая государственное регулирование в сфере коммунальных услуг
Письмо от 31.01.2013

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

Щодо надання роз'яснень

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (далі - Комісія), розглянувши лист КП "ВУ ВКГ м. Ужгорода" від 06.12.2012 N 1899 стосовно надання послуг з постачання холодної води та водовідведення жителям будинку, в якому створене об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі - ОСББ), в межах компетенції повідомляє.

Статтею 3 Закону України "Про державне регулювання у сфері комунальних послуг" передбачено, що основним завданням Комісії є здійснення державного регулювання діяльності суб'єктів природних монополій та суб'єктів господарювання на суміжних ринках.

Тобто Комісія здійснює, зокрема, регулювання господарської діяльності суб'єктів природних монополій та суб'єктів господарювання на суміжних ринках, які є ліцензіатами Комісії і які виробляють (створюють) послуги з централізованого водопостачання та водовідведення.

Разом з тим регулювання відносин з надання споживачам послуг з постачання холодної води та водовідведення їх виконавцями за допомогою систем внутрішнього водопроводу та каналізації не відноситься до компетенції Комісії.

Повноваження з визначення виконавця житлово-комунальних послуг, забезпечення населення житлово-комунальними послугами необхідних рівня та якості; встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги Законом України "Про житлово-комунальні послуги" надані органам місцевого самоврядування.

У випадку, коли виробника послуг (ліцензіата Комісії) визначено виконавцем житлово-комунальних послуг, діяльність такого підприємства з надання послуг споживачам є іншою діяльністю, пов'язаною з основною (ліцензованою), і яка не відноситься до ринку природних монополій.

Опрос