Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об изменениях в Конституции (Основном законе) Украинской Социалистической Советской Республики

Печатные издания
Исторические материалы от 22.01.1935
Утратил силу

XIII З'ЇЗД РАД УСРР

ПОСТАНОВА

від 22 січня 1935 року 

Київ

Про зміни в Конституції (Основному законі) Української Соціалістичної Радянської Республіки

Зважаючи на утворення областей, реорганізацію системи органів управління, а таксамо на потребу погодити окремі статті Конституції Української Соціалістичної Радянської Республіки з конституційними змінами законодавства Союзу Радянських Соціалістичних Республік, - XIII З'їзд Рад УСРР, підтверджуючи нерушимість основ Конституції Української Соціалістичної Радянської Республіки, - постановив:

I

Поробити такі зміни та доповнення в чинній Конституції Української Соціалістичної Радянської Республіки:

1. Внести до 2-ої статті другий абзац у такій редакції:

"Українська Соціалістична Радянська Республіка разом з усіма радянськими республіками, що творять Союз Радянських Соціалістичних Республік, забезпечує міць, непохитність, політичну та економічну незалежність Союзу Радянських Соціалістичних Республік - соціалістичної батьківщини всіх трудящих. Люди, що зраджують соціалістичну батьківщину, є вороги народу".

2. Внести після 4-ої статті дві нових статті - п'яту та шосту в такій редакції:

"5. Соціалістична (громадська) власність (державна, колгоспна, кооперативна) є основою радянського ладу, вона священна й недоторкана, і люди, що покушаються на соціалістичну власність, є ворогами народу".

"6. Українська Соціалістична Радянська Республіка забезпечує зміцнення і дальший розвиток соціалістичного укладу, який, на основі соціалістичної індустріалізації країни і остаточної перемоги колгоспного ладу на селі, став неподільно пануючою силою в усьому народному господарстві Союзу Радянських Соціалістичних Республік".

У зв'язку з цим відповідно змінити нумерацію наступних статтей.

3. Ст. 22 викласти в такій редакції:

Опрос