Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно повышения уровня социальной защиты военнослужащих и членов их семей

Предложения Президента Украины к проекту закона Украины от 18.03.2015 № 2406
Дата рассмотрения: 07.08.2015 Карта проходжения проекта

ПРОПОЗИЦІЇ
до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення рівня соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей"

Прийнятий Верховною Радою України 17 липня 2015 року Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення рівня соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей" не може бути підписаний, виходячи з такого.

Законом передбачається внесення змін до Законів України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", "Про міліцію" і "Про боротьбу з тероризмом".

Зокрема, передбачається збільшення у 1,5 раза розмірів одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних, резервістів та встановлення її у таких розмірах:

у разі загибелі (смерті) - 750 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (913,5 тис. гривень);

у разі інвалідності, пов'язаної з виконанням обов'язків військової служби:

для інвалідів I групи - 375 прожиткових мінімумів (456,8 тис. гривень);

для інвалідів II групи - 300 прожиткових мінімумів (365,4 тис. гривень);

для інвалідів III групи - 225 прожиткових мінімумів (274,1 тис. гривень);

у разі інвалідності, пов'язаної з проходженням служби, - не менш як 105 прожиткових мінімумів (127,9 тис. гривень).

Також одноразова грошова допомога у таких розмірах виплачуватиметься працівникам міліції у разі їх безпосередньої участі в антитерористичній операції.

За інформацією Кабінету Міністрів України, реалізація зазначених норм Закону призведе до додаткових видатків з державного бюджету у сумі щонайменше 0,3 млрд гривень (у розрахунку на п'ять місяців) у 2015 році та більш як 0,7 млрд гривень у 2016 році. Між тим на сьогодні немає додаткового фінансового ресурсу для Міністерства оборони України з метою виплати одноразової грошової допомоги у сумі 252,8 млн гривень, а також для Міністерства внутрішніх справ України для виплати допомоги працівникам міліції відповідно до Закону України "Про внесення змін до статті 23 Закону України "Про міліцію" щодо виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або каліцтва працівника міліції" (за розрахунками Міністерства внутрішніх справ України, додаткова потреба в коштах становить 0,4 млрд гривень). У разі ж набрання чинності Законом, що надійшов на підпис, дефіцит бюджетних коштів у 2015 році становитиме 896 млн гривень.

За таких обставин пропоную установити у Законі, який надійшов на підпис, що одноразова грошова допомога призначається і виплачується у разі загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов'язаного або резервіста у розмірі 700 тисяч гривень.

Тож пропоную в абзаці третьому підпункту 1 пункту 2 розділу I Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення рівня соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей" слова та цифри "750-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб" замінити словами та цифрами "700 тисяч гривень".

Крім того, оскільки реалізація Закону потребуватиме у поточному році додаткових видатків державного бюджету, пропоную внести відповідні зміни до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік".

 

Президент України

П. ПОРОШЕНКО

Опрос