Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Национальной гвардии Украины" (относительно усовершенствования организации и порядка деятельности Национальной гвардии Украины)

Предложения Президента Украины к проекту закона Украины от 27.01.2015 № 1848
Дата рассмотрения: 24.02.2015 Карта проходжения проекта

ПРОПОЗИЦІЇ
до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Національну гвардію України"

Прийнятий 3 лютого 2015 року Верховною Радою України Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Національну гвардію України" не може бути підписаний з таких причин.

1. Зазначеним Законом запроваджується існування у структурі Національної гвардії України, зокрема, танкових військових частин (підрозділів).

Слід зауважити, що танки мають високу вогневу міць та призначені для руйнування оборонних рубежів противника, зриву його наступу, ведення протитанкової боротьби.

У зв'язку з цим включення до організаційної структури Національної гвардії України танкових військових частин (підрозділів) не відповідатиме визначеним Законом України "Про Національну гвардію України" призначенню та завданням Національної гвардії України як військового формування з правоохоронними функціями, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ України. Участь же у відсічі збройній агресії проти України та ліквідації збройного конфлікту шляхом ведення воєнних (бойових) дій, а також у виконанні завдань територіальної оборони Національна гвардія України бере виключно у взаємодії зі Збройними Силами України, у складі яких є відповідні сили і засоби (стаття 1 Закону України "Про Національну гвардію України", Закон України "Про Збройні Сили України").

З огляду на викладене пропоную утриматись від створення у складі Національної гвардії України зазначених військових частин (підрозділів) і в абзаці другому підпункту 2 пункту 1 Закону, що надійшов на підпис, слово "танкових" виключити.

2. Пропонованими названим Законом змінами до статті 7 Закону України "Про Національну гвардію України" встановлюється, що командувач Національної гвардії України призначається на посаду та звільняється з посади Президентом України за поданням Міністра внутрішніх справ України. Водночас Законом запроваджується здійснення Президентом України призначення на посади та звільнення з посад першого заступника та заступників командувача Національної гвардії України виключно за поданням Міністра внутрішніх справ України (підпункт 3 пункту 1).

З цього приводу слід наголосити, що Конституція України відносить до виключних повноважень Президента України призначення на посади та звільнення з посад вищого командування військових формувань; здійснення керівництва у сферах національної безпеки та оборони держави (пункт 17 частини першої статті 106). При цьому Основний Закон держави не обумовлює реалізацію зазначених повноважень наявністю тих чи інших подань.

За таких обставин наведені положення Закону, що надійшов на підпис, обмежують конституційні повноваження Президента України, передбачені пунктом 17 частини першої статті 106 Конституції України, а отже, не відповідають Основному Закону держави.

У зв'язку з цим вважаю за необхідне привести передбачений Законом, що надійшов на підпис, порядок призначення на посади та звільнення з посад командувача Національної гвардії України, його першого заступника та заступників у відповідність із Конституцією України і утриматись від запровадження норм, що обумовлюють реалізацію Президентом України повноважень щодо призначення на зазначені посади та звільнення з цих посад наявністю подання Міністра внутрішніх справ України.

Виходячи з наведеного, пропоную підпункт 3 пункту 1 Закону, що надійшов на підпис, викласти в такій редакції:

"3) частину другу статті 7 викласти в такій редакції:

"2. Командувач Національної гвардії України призначається на посаду та звільняється з посади Президентом України".

 

Президент України

П. ПОРОШЕНКО

Опрос