Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный и Уголовный процессуальный кодексы Украины относительно установления ответственности за нарушение законодательства в сфере подтверждения соответствия, изготовления, производства, реализации, приобретения продукции, работ и услуг в военной сфере

Предложения Президента Украины к проекту закона Украины от 19.01.2015 № 1793
Дата рассмотрения: 07.08.2015 Карта проходжения проекта

ПРОПОЗИЦІЇ
до Закону України "Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо встановлення відповідальності за порушення законодавства у сфері підтвердження відповідності, виготовлення, виробництва, реалізації, придбання продукції, робіт та послуг у військовій сфері"

Прийнятий Верховною Радою України 15 липня 2015 року Закон України "Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо встановлення відповідальності за порушення законодавства у сфері підтвердження відповідності, виготовлення, виробництва, реалізації, придбання продукції, робіт та послуг у військовій сфері" не може бути підписаний, виходячи з такого.

Законом, що надійшов на підпис, пропонується встановити кримінальну відповідальність за порушення законодавства у сфері підтвердження відповідності, виготовлення, виробництва, реалізації, придбання продукції, робіт та послуг у військовій сфері (нова стаття 1142 Кримінального кодексу України). При цьому Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, а Кабінету Міністрів України протягом місяця з дня набрання чинності Законом доручається вжити заходів щодо вдосконалення національної системи стандартизації продукції оборонного призначення, а також продукції речового, матеріально-технічного забезпечення для військових формувань (розділ II "Прикінцеві положення").

Погоджуючись в цілому із необхідністю посилення відповідальності у зазначеній сфері, вважаю за необхідне зауважити, що в умовах особливого періоду та під час проведення антитерористичної операції завдання із забезпечення невідкладних потреб Збройних Сил України, інших військових формувань в озброєнні, військовій та спеціальній техніці найчастіше доводиться вирішувати в обмежені строки та із застосуванням спрощених процедур. У таких умовах іноді неможливо здійснити належним чином перевірку відповідності військової продукції вимогам технічних регламентів і стандартів, оскільки в Україні відсутня дієва система оцінки відповідності та сертифікації озброєння, військової і спеціальної техніки. Саме про це свідчить практика матеріально-технічного забезпечення військ.

За таких обставин запровадження кримінальної відповідальності у сфері підтвердження відповідності, виготовлення, виробництва, реалізації, придбання продукції, робіт і послуг у військовій сфері без удосконалення існуючої системи оцінки відповідності та сертифікації озброєння, військової і спеціальної техніки прогнозовано призведе до ускладнення процедур та збільшення строків постачання послуг оборонного призначення, що, в свою чергу, не дозволить своєчасно, в повному обсязі здійснювати матеріально-технічне забезпечення Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, що неодмінно позначиться на стані їх бойової готовності і боєздатності.

Ураховуючи викладене, вважаю за необхідне узгодити строки набрання чинності нормами про запровадження кримінальної відповідальності за порушення законодавства в означеній сфері та завершення заходів щодо вдосконалення національної системи стандартизації продукції, робіт і послуг оборонного призначення.

Тож пропоную визначити строк набрання чинності розділом I Закону, що надійшов на підпис, - через один місяць з дня його опублікування та встановити строк виконання Кабінетом Міністрів України доручення щодо здійснення заходів із вдосконалення національної системи стандартизації продукції, робіт і послуг оборонного призначення - протягом місяця з дня опублікування Закону, у зв'язку з чим пункти 1 і 2 розділу II "Прикінцеві положення" Закону, що надійшов на підпис, викласти в такій редакції:

"1. Цей Закон набирає чинності через місяць з дня його опублікування, крім пункту 2 цього розділу, який набирає чинності з дня опублікування цього Закону.

2. Кабінету Міністрів України протягом місяця вжити заходів щодо вдосконалення національної системи стандартизації продукції оборонного призначення, а також продукції речового, матеріально-технічного забезпечення для військових формувань".

 

Президент України

П. ПОРОШЕНКО

Опрос