Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно установления цен (тарифов)

Предложения Президента Украины к проекту закона Украины от 27.11.2014 № 919
Дата рассмотрения: 04.05.2015 Карта проходжения проекта

ПРОПОЗИЦІЇ
до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення цін (тарифів)"

Прийнятий Верховною Радою України 9 квітня 2015 року Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення цін (тарифів)" не може бути підписаний, виходячи з такого.

Законом, що розглядається, пропонується внесення змін до Закону України "Про засади функціонування ринку природного газу" (пункт 3 розділу I). Однак названий Закон з 1 жовтня 2015 року втрачає чинність у зв'язку з прийняттям 9 квітня 2015 року Закону України "Про ринок природного газу".

Крім того, Законом, який надійшов на підпис, передбачається, що рішення державних колегіальних органів про встановлення державних регульованих цін на визначені законом окремі товари суб'єктів природних монополій або суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на суміжних ринках, у розмірі, нижчому за економічно обгрунтований, погоджується Кабінетом Міністрів України з одночасним поданням на розгляд Верховної Ради України проекту закону про внесення змін до закону про Державний бюджет України на відповідний рік щодо джерел відшкодування різниці між державними регульованими та економічно обгрунтованими цінами (підпункти 3, 7 пункту 4 розділу I).

Як відомо, на даний час в Україні провадяться структурні реформи, спрямовані на зниження бюджетного дефіциту, реформування системи тарифоутворення у сферах енергетики та комунальних послуг з метою поетапного приведення цін на газ та теплову енергію до рівня, який покриває економічно обгрунтовані витрати для всіх категорій споживачів, до квітня 2017 року, досягнення беззбитковості діяльності Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України".

Слід також зазначити, що Україною взято низку зобов'язань у рамках співробітництва із Світовим банком, Міжнародним валютним фондом. В контексті таких зобов'язань Україною має бути забезпечено встановлення економічно обгрунтованих тарифів у сферах теплопостачання та житлово-комунальних послуг, у зв'язку з чим передбачений Законом механізм компенсації різниці в тарифах на житлово-комунальні послуги не буде задіяний.

Крім того, відповідно до Третього енергетичного пакету Україна має гарантувати незалежність відповідного державного регулятора від органів державної влади та від інтересів енергетичної галузі, що є важливою та принциповою особливістю функціонування регуляторів в державах - членах Європейського Союзу. Самостійне прийняття рішень державним регулятором, незалежно від будь-якого державного органу, є запорукою гарантування його незалежності, як це передбачено Директивою 2009/72/ЄС Європейського Парламенту та Ради і Директивою 2009/73/ЄС Європейського Парламенту та Ради.

З огляду на викладене пропоную пункт 3, підпункти 3 та 7 пункту 4 розділу I Закону виключити.

 

Президент України

П. ПОРОШЕНКО

Опрос