Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О моратории на принудительную реализацию жилья, начисление и взыскание пени и других штрафных санкций за жилищно-коммунальные услуги гражданам, проживающим на территориях проведения антитеррористической операции

Предложения Президента Украины к проекту закона Украины от 27.06.2014 № 4188а
Дата рассмотрения: 04.11.2014 Карта проходжения проекта

ПРОПОЗИЦІЇ
до Закону України "Про мораторій на примусову реалізацію житла, нарахування та стягнення пені та інших штрафних санкцій за житлово-комунальні послуги громадянам, які проживають на територіях проведення антитерористичної операції"

Прийнятий Верховною Радою України 2 вересня 2014 року Закон України "Про мораторій на примусову реалізацію житла, нарахування та стягнення пені та інших штрафних санкцій за житлово-комунальні послуги громадянам, які проживають на територіях проведення антитерористичної операції" не може бути підписаний Президентом України з таких підстав.

1. Законом, що розглядається, пропонується встановити мораторій на нарахування та стягнення пені, інших штрафних санкцій енергопостачальними компаніями у разі несвоєчасного здійснення платежів за спожиті енергетичні ресурси підприємствами - виконавцями/виробниками житлово-комунальних послуг (частина перша статті 3).

Встановлення такого мораторію може призвести до погіршення розрахунків за спожиті енергетичні ресурси підприємствами, які не є виконавцями/виробниками житлово-комунальних послуг на територіях проведення антитерористичної операції та мають можливість своєчасно розраховуватися за використані під час вироблення, транспортування, постачання житлово-комунальних послуг енергетичні ресурси.

У зв'язку з цим доцільним є запровадження зазначеного мораторію лише на територіях проведення антитерористичної операції. Тож пропоную частину першу статті 3 Закону доповнити словами "що надають такі послуги у районі проведення антитерористичної операції".

2. Законом, що надійшов на підпис, на Кабінет Міністрів України покладається встановлення порядку компенсації збитків підприємств - виконавців/виробників житлово-комунальних послуг, отриманих під час дії Закону (частина друга статті 3, абзац другий пункту 2 статті 4).

При цьому Законом не визначено, про яку компенсацію йдеться, і зі змісту Закону не випливає, що його дія може призвести до виникнення збитків підприємств - виконавців/виробників житлово-комунальних послуг.

За таких обставин пропоную частину другу статті 3 та абзац другий пункту 2 статті 4 Закону виключити.

3. Крім того, оскільки Законом не врегульовується питання щодо встановлення мораторію на нарахування та стягнення пені, інших штрафних санкцій за житлово-комунальні послуги громадянам, які проживають на територіях проведення антитерористичної операції, назву Закону пропоную викласти в такій редакції:

"Про встановлення додаткових гарантій щодо захисту прав громадян, які проживають на територіях проведення антитерористичної операції, та обмеження відповідальності підприємств - виконавців/виробників житлово-комунальних послуг у разі несвоєчасного здійснення платежів за спожиті енергетичні ресурси".

 

Президент України

П. ПОРОШЕНКО

Опрос