Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об административных услугах

Предложения Президента Украины к проекту закона Украины от 09.11.2011 № 9435
Дата рассмотрения: 13.08.2012 Карта проходжения проекта

ПРОПОЗИЦІЇ
до Закону України "Про адміністративні послуги"

Прийнятий Верховною Радою України 21 червня 2012 року Закон України "Про адміністративні послуги" не може бути підписаний з таких підстав.

Цим Законом до частини другої статті 191 Господарського кодексу України вносяться зміни, якими передбачається, що на бланки документів, у тому числі суворого обліку, які використовуються органами виконавчої влади, іншими державними органами для оформлення результатів надання адміністративних послуг (крім власних бланків цих органів), встановлюються відповідно до закону державні ціни (пункт 1 частини четвертої статті 20 Закону).

Крім того, у пунктах 3 і 4 частини третьої статті 20 Закону міститься посилання й на частину п'яту статті 191 Господарського кодексу України, за якою державне регулювання цін здійснюється шляхом установлення фіксованих державних та комунальних цін, граничних рівнів цін, граничних рівнів торговельних надбавок і постачальницьких винагород, граничних нормативів рентабельності або шляхом запровадження обов'язкового декларування зміни цін.

Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

У зв'язку з наведеним зауважую, що 21 червня 2012 року Верховною Радою України прийнято і Закон України "Про ціни і ціноутворення", який підписано Президентом України 17 липня 2012 року, також набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та яким стаття 191 Господарського кодексу України викладається в новій редакції і складається з двох частин (підпункт 2 пункту 3 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення"). Зокрема, пропонованою названим Законом новою редакцією статті 191 Господарського кодексу України передбачено, що державні регульовані ціни запроваджуються Кабінетом Міністрів України, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень у встановленому законодавством порядку (частина перша); державне регулювання цін здійснюється згідно із Законом України "Про ціни і ціноутворення" (частина друга).

Таким чином, внесення передбаченої Законом України "Про адміністративні послуги" зміни до частини другої статті 191 Господарського кодексу України жодним чином не узгоджується з новою редакцією частини другої статті 191 Кодексу, пропонованою Законом України "Про ціни і ціноутворення".

Посилання ж на частину п'яту статті 191 Господарського кодексу України у пунктах 3 і 4 частини третьої статті 20 Закону України "Про адміністративні послуги" стає нікчемним, оскільки частина п'ята у новій редакції статті 191 Кодексу, пропонованій Законом України "Про ціни і ціноутворення", взагалі відсутня.

Це неминуче спричинить виникнення непорозумінь у реалізації норм Закону України "Про адміністративні послуги" щодо встановлення цін на бланки документів, які використовуються органами виконавчої влади, іншими державними органами для оформлення результатів надання адміністративних послуг.

Беручи до уваги, що вартість зазначених бланків є складовою плати за надання адміністративної послуги (адміністративний збір), це може призвести також до встановлення розмірів адміністративного збору на базі вільних цін на бланки, без урахування соціального аспекту, що в свою чергу може негативно позначитися на реалізації громадянами, юридичними особами їх права на одержання адміністративних послуг.

Ураховуючи викладене, пропоную забезпечити внесення узгоджених змін до статті 191 Господарського кодексу України і визначити, що на бланки документів, у тому числі суворого обліку, які використовуються органами виконавчої влади, іншими державними органами для оформлення результатів надання адміністративних послуг (крім власних бланків цих органів), встановлюються відповідно до закону державні регульовані ціни.

Пропоную також скоригувати положення пунктів 3 і 4 частини третьої статті 20 Закону України "Про адміністративні послуги", в яких міститься посилання на статтю 191 Господарського кодексу України.

 

Президент України

В. ЯНУКОВИЧ

Опрос