Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О местном самоуправлении в Украине" относительно регуляторных актов

Предложения Президента Украины к проекту закона Украины от 30.03.2011 № 8309
Дата рассмотрения: 27.12.2011 Карта проходжения проекта

ПРОПОЗИЦІЇ
до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо регуляторних актів"

Прийнятий Верховною Радою України 9 грудня 2011 року Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо регуляторних актів" не може бути підписаний з таких підстав.

Законом, що надійшов на підпис, передбачається виключити із Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" норми, якими регламентуються процедури прийняття органами місцевого самоврядування регуляторних актів, а також провадження ними регуляторної діяльності.

Зазначені норми були внесені до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення їх у відповідність із Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" з метою врегулювання порядку розроблення та прийняття регуляторних актів органами та посадовими особами місцевого самоврядування. Внесення таких змін унеможливило ігнорування на місцевому рівні запроваджених у державі основоположних принципів регуляторної політики, спрямованих на недопущення прийняття економічно недоцільних та неефективних регуляторних актів.

На сьогодні органам місцевого самоврядування надано повноваження щодо регулювання на місцевому рівні питань, що стосуються майже усіх сфер діяльності, внаслідок чого зазначені органи приймають велику кількість регуляторних актів, які мають значний регуляторний вплив. Водночас регуляторна діяльність провадиться органами місцевого самоврядування переважно без виконання обов'язкового комплексу регуляторних процедур.

Так, зокрема, результати виконання вимог Закону України "Про прискорений перегляд регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування" засвідчили не лише неспроможність органів місцевого самоврядування виконати визначені Законом завдання в установлений строк, а й ігнорування ними в цілому вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності". За даними Кабінету Міністрів України, із 58 тисяч скасованих регуляторних актів органів місцевого самоврядування понад 35 тисяч скасовано саме з підстав їх невідповідності принципам державної регуляторної політики.

У зв'язку з цим реалізація вимог Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо регуляторних актів" призведе до дальшого масового недотримання органами місцевого самоврядування принципів та вимог державної регуляторної політики, що перешкоджатиме розвитку регіонів і реалізації економічного потенціалу держави в цілому.

З урахуванням наведеного пропоную Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо регуляторних актів" відхилити.

 

Президент України

В. ЯНУКОВИЧ

Опрос