Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно усиления ответственности должностных лиц органов государственной власти и органов местного самоуправления

Предложения Президента Украины к проекту закона Украины от 21.12.2010 № 7497
Дата рассмотрения: 09.06.2011 Карта проходжения проекта

ПРОПОЗИЦІЇ
до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності посадових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування"

Прийнятий 12 травня 2011 року Верховною Радою України Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності посадових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування" не може бути підписаний Президентом України з таких причин.

Закон, що надійшов на підпис, доповнює Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею 16614 щодо запровадження адміністративної відповідальності за порушення регуляторними органами законодавства України під час прийняття регуляторних актів (підпункт 3 пункту 2 розділу I).

У зв'язку з цим слід зауважити, що за Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" регуляторний орган - це, зокрема, Верховна Рада України, Президент України, Кабінет Міністрів України, Національний банк України, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, інший державний орган, центральний, місцевий орган виконавчої влади, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, орган місцевого самоврядування, а також посадова особа будь-якого із зазначених органів, якщо відповідно до законодавства ця особа має повноваження одноособово приймати регуляторні акти (стаття 1).

Тож у Законі, що надійшов на підпис, адміністративна відповідальність запроваджується, зокрема, і щодо регуляторних колегіальних органів (Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим тощо). Такий підхід не відповідає нормі частини другої статті 61 Конституції України, за якою юридична відповідальність особи має індивідуальний характер.

Водночас, ураховуючи положення статті 12 вищеназваного Кодексу, суб'єктами адміністративної відповідальності можуть бути лише фізичні особи. Отже, органи, які колегіально приймають регуляторні акти, не можуть бути суб'єктами адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачені пропонованою статтею 16614 Кодексу.

У свою чергу, притягнення до відповідальності за недотримання вимог законодавства України під час прийняття регуляторних актів лише суб'єктів, які одноосібно приймають такі акти, порушуватиме принцип соціальної справедливості в аспекті адміністративної відповідальності.

Ураховуючи викладене, вважаю за доцільне утриматись від запровадження у Кодексі України про адміністративні правопорушення такого спірного положення і виключити із Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності посадових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування" положення щодо доповнення названого Кодексу новою статтею 16614.

Тож пропоную:

1) підпункт 3 пункту 2 розділу I Закону виключити;

2) у пункті 1 та підпункті 7 пункту 2 розділу I Закону цифри "16614" виключити;

3) підпункт 5 пункту 2 розділу I Закону викласти в такій редакції:

"5) статтю 221 після цифр "18838" доповнити цифрами "18839".

 

Президент України

В. ЯНУКОВИЧ

Опрос