Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об ускоренном пересмотре регуляторных актов, принятых органами и должностными лицами местного самоуправления

Предложения Президента Украины к проекту закона Украины от 09.08.2010 № 7030
Дата рассмотрения: 10.11.2010 Карта проходжения проекта

ПРОПОЗИЦІЇ
до Закону України "Про прискорений перегляд регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування"

Прийнятий 19 жовтня 2010 року Верховною Радою України Закон України "Про прискорений перегляд регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування" не може бути підписаний Президентом України з таких причин.

Закон, що надійшов на підпис, установлює правові та організаційні засади проведення прискореного перегляду регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування, щодо їх відповідності принципам державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності. При цьому одним із суб'єктів здійснення заходів з перегляду таких регуляторних актів Законом прямо позначено голів районних у місті Києві рад (пунктом 3 частини першої статті 8). За Законом роботу з перегляду регуляторних актів районних у місті рад мають здійснювати робочі комісії, що утворюються виключно головами районних у містах рад (статті 3, 5 - 8).

При цьому не враховано, що за рішенням Київської міської ради від 9 вересня 2010 року N 7/4819 "Про питання організації управління районами в місті Києві", прийнятим відповідно до Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ", районні у місті Києві ради ліквідовані 31 жовтня 2010 року.

За таких обставин значний масив регуляторних актів, прийнятих раніше органами та посадовими особами місцевого самоврядування в районах міста Києва, не підлягатиме передбаченому Законом прискореному перегляду.

Для уникнення такої ситуації, пропоную покласти відповідну роботу з перегляду регуляторних актів районних у місті Києві рад на робочу комісію, що буде утворена Київським міським головою, подання узагальнених результатів діяльності робочої комісії - на Київського міського голову, а здійснення контролю за приведенням відповідних регуляторних актів у відповідність із принципами державної регуляторної політики - на Київську міську державну адміністрацію.

Ураховуючи викладене, пропоную у Законі, що надійшов на підпис:

1) друге речення частини другої статті 3 доповнити такими словами: "а робоча комісія, утворена Київським міським головою, проводить також аналіз регуляторних актів, прийнятих районними у місті Києві радами";

2) у частині першій статті 8:

пункт 3 викласти у такій редакції:

"3) Київським міським головою (щодо регуляторних актів, прийнятих районними у місті Києві радами, їх органами, посадовими особами), головами районних у місті Севастополі рад - відповідно Київській та Севастопольській міській державній адміністрації";

доповнити пункт 4 після слів "Київським міським головою" словами "(щодо регуляторних актів, прийнятих Київською міською радою, її виконавчим органом, Київським міським головою)".

 

Президент України

В. ЯНУКОВИЧ

Опрос