Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 48 Горного закона Украины относительно социальных гарантий работникам горных предприятий

Предложения Президента Украины к проекту закона Украины от 28.05.2010 № 6437
Дата рассмотрения: 05.07.2011 Карта проходжения проекта

ПРОПОЗИЦІЇ
до Закону України "Про внесення змін до статті 48 Гірничого закону України щодо соціальних гарантій працівникам гірничих підприємств"

Прийнятий Верховною Радою України 16 червня 2011 року Закон України "Про внесення змін до статті 48 Гірничого закону України щодо соціальних гарантій працівникам гірничих підприємств" не може бути підписаний, виходячи з такого.

Законом, що надійшов на підпис, забезпечення вугіллям на побутові потреби під час ліквідації або консервації гірничого підприємства працівників і пенсіонерів, які працювали на таких підприємствах, покладається на комісію з припинення гірничого підприємства, ліквідаційну комісію, ліквідатора (пропонована нова редакція абзацу першого частини п'ятої статті 48 Гірничого закону України).

Покладення на комісію з припинення гірничого підприємства (ліквідаційну комісію, ліквідатора) вищеназваних функцій не відповідає завданням та функціям таких комісій, визначеним Цивільним і Господарським кодексами України (здійснення ліквідації господарюючого суб'єкта, в тому числі розміщення в друкованих органах повідомлення про ліквідацію суб'єкта господарювання та про порядок і строки заяви кредиторами претензій, виявлення вимог кредиторів, з письмовим повідомленням кожного з них про ліквідацію суб'єкта господарювання, вжиття необхідних заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості суб'єкта господарювання, який ліквідується, оцінка наявного майна суб'єкта господарювання, який ліквідується, і здійснення розрахунків з кредиторами, складання ліквідаційного балансу та подання його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію), не узгоджується із загальноприйнятим порядком припинення діяльності суб'єктів господарювання (юридичних осіб).

За таких обставин впровадження пропонованого рішення призведе до руйнування існуючого механізму забезпечення вугіллям відповідних працівників і пенсіонерів, що зупинить процес забезпечення їх пільговим вугіллям.

Слід також зауважити, що з дня набрання чинності Законом, що надійшов на підпис, у зв'язку із внесенням зазначених змін право на отримання компенсації за оплату електроенергії, газу та центрального опалення житла за частиною сьомою статті 48 Гірничого закону України набудуть непрацевлаштовані працівники та пенсіонери, які працювали на гірничих підприємствах, що перебувають на стадії ліквідації або консервації.

Непрацевлаштовані ж працівники та пенсіонери, які працювали на вже ліквідованих та законсервованих гірничих підприємствах і нині мають таке право, його втратять.

Право на зазначені компенсації втратять і працівники та пенсіонери тих гірничих підприємств, які зараз перебувають на стадії ліквідації або консервації, - після завершення робіт з ліквідації або консервації.

Отже, Закон не відповідає частині третій статті 22 Конституції України, за якою при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод, а набрання ним чинності призведе до поглиблення соціальної напруги.

Ураховуючи наведене, не можу підтримати запровадження пропонованих змін до статті 48 Гірничого закону України.

У зв'язку з цим пропоную Закон України "Про внесення змін до статті 48 Гірничого закону України щодо соціальних гарантій працівникам гірничих підприємств" відхилити.

 

Президент України

В. ЯНУКОВИЧ

Опрос