Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О Дисциплинарном уставе Государственной службы специальной связи и защиты информации Украины

Предложения Президента Украины к проекту закона Украины от 23.11.2007 № 856
Дата рассмотрения: 18.09.2008 Карта проходжения проекта

ПРОПОЗИЦІЇ
до Закону України "Про Дисциплінарний статут Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України"

На підпис Президентові України надійшов Закон України "Про Дисциплінарний статут Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України".

Аналіз Закону, що надійшов на підпис, свідчить, що він відрізняється від одноіменного Закону, який 13 квітня 2007 року було повернуто Президентом України для повторного розгляду парламентом. Зокрема, одержаний Закон датовано 4 вересня 2008 року за номером 373-VI та підписано Головою Верховної Ради України А. Яценюком. Закон же, що був повернутий Президентом України до Верховної Ради України для повторного розгляду, датований 16 березня 2007 року за номером 759-V та підписаний Головою Верховної Ради України О. Морозом.

Згідно з правовою позицією Конституційного Суду України, висловленою у Рішенні від 7 липня 1998 року N 11-рп, термін "закон" вживається в частині четвертій статті 94 Конституції України у значенні юридично цілісного і структурно завершеного нормативно-правового акта, який приймається Верховною Радою України відповідно до її конституційних повноважень (пункт 3 частини першої статті 85, стаття 92 Конституції України), і не означає за змістом окрему частину закону чи поправку до нього. Таким чином, усі реквізити закону, в тому числі дата прийняття, номер і підпис Голови Верховної Ради України, є його невід'ємними складовими.

З огляду на наведене Закон, який надійшов на підпис, не можна вважати Законом від 16 березня 2007 року N 759-V.

Тож, керуючись нормами статті 94 Конституції України, ураховуючи Рішення Конституційного Суду України від 7 липня 1998 року N 11-рп, висловлюю до Закону України від 4 вересня 2008 року N 373-VI "Про Дисциплінарний статут Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України" такі зауваження та пропозиції.

Всупереч нормам пункту 22 статті 92 Конституції України Закон містить неоднозначні положення щодо застосування дисциплінарних стягнень, не визначає обсяг повноважень осіб начальницького складу, які накладають стягнення і застосовують заохочення, не надає чітких визначень термінів, що застосовуються в Законі. Це може призвести до різного їх тлумачення і неоднакового застосування, погіршить правове регулювання питань притягнення до дисциплінарної відповідальності, що, в свою чергу, може спричинити непередбачувані наслідки, зокрема, порушення конституційних прав і свобод громадян. Крім того, зазначені недоліки Закону можуть поставити під загрозу діяльність Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України як у мирний час, так і в особливий період.

Ураховуючи викладене, пропоную прийнятий Верховною Радою України 4 вересня 2008 року Закон України "Про Дисциплінарний статут Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України" відхилити.

 

Президент України 

В. ЮЩЕНКО 

Опрос