Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Справка относительно изучения и обобщения практики применения административными судами положений Закона Украины от 22 марта 2012 года N 4572 "Об общественных объединениях"

Высший административный суд
Справка от 01.07.2015

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ДОВІДКА
щодо вивчення та узагальнення практики застосування адміністративними судами положень Закону України від 22 березня 2012 року N 4572 "Про громадські об'єднання"

На виконання плану роботи Вищого адміністративного суду України (далі - ВАСУ) на перше півріччя 2015 року здійснено вивчення та узагальнення практики застосування адміністративними судами положень Закону України від 22 березня 2012 року N 4572-VI "Про громадські об'єднання" (далі - Закон про громадські об'єднання).

Закон України про громадські об'єднання, який введено в дію з 01 січня 2013 року, передбачає нові підходи до правових та організаційних засад реалізації права на свободу об'єднання, порядку утворення, реєстрації, діяльності та припинення громадських об'єднань. Норми вказаного Закону повинні забезпечувати належні гарантії його дії і не повинні перешкоджати реалізації конституційних прав громадян України на свободу об'єднання у громадські організації (ч. 1 ст. 36 Конституції України). Зазначене є можливим як завдяки досконалості норм Закону про громадські об'єднання, так і завдяки формуванню єдиної судової практики застосування положень Закону.

Метою дослідження є обґрунтувати пропозиції щодо удосконалення застосування адміністративними судами положень Закону про громадські об'єднання при вирішенні спорів.

Для досягнення поставленої мети визначені такі завдання:

аналіз практики застосування адміністративними судами положень Закону про громадські об'єднання при вирішенні спорів у справах за участю громадських об'єднань;

виявлення проблем застосування адміністративними судами положень Закону про громадські об'єднання при вирішенні спорів у справах за участю громадських об'єднань;

надання пропозицій щодо удосконалення застосування адміністративними судами положень Закону про громадські об'єднання при вирішенні спорів у справах за участю громадських об'єднань.

Об'єктом дослідження є суспільні відносини, які виникають у процесі застосування адміністративними судами положень Закону про громадські об'єднання при вирішенні спорів у справах за участю громадських об'єднань.

Опрос