Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О практике применения административными судами положений Закона Украины от 8 июля 2011 года N 3674-VI "О судебном сборе"

Пленум Высшего административного суда
Постановление, Справка от 23.01.2015 № 2

ПЛЕНУМ ВИЩОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 23 січня 2015 року N 2

Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року N 3674-VI "Про судовий збір"

Заслухавши доповідь секретаря Пленуму Вищого адміністративного суду України Смоковича М. І. про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року N 3674-VI "Про судовий збір", Пленум Вищого адміністративного суду України постановляє:

1. Доповідь секретаря Пленуму Вищого адміністративного суду України Смоковича М. І. взяти до відома.

2. Довідку про результати вивчення та узагальнення практики застосування адміністративними судами положень Закону України "Про судовий збір" довести до відома суддів апеляційних, окружних адміністративних судів та місцевих загальних судів.

 

Головуючий

О. М. Нечитайло

Секретар Пленуму

М. І. Смокович

 

Довідка
про результати вивчення та узагальнення практики застосування адміністративними судами Закону України "Про судовий збір"

На виконання плану роботи Вищого адміністративного суду України на друге півріччя 2014 року у Вищому адміністративному суді України здійснено вивчення практики застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року N 3674-VI "Про судовий збір" (далі також - Закон про судовий збір, Закон N 3674-VI).

Статтею 87 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) визначено, що судовий збір разом з витратами, пов'язаними з розглядом справи, належить до судових витрат. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

До набрання чинності таким законом порядок сплати і розміри судового збору визначалися за правилами, встановленими пунктом 3 розділу VIII КАС України.

У зв'язку з таким врегулюванням окреслених відносин Верховна Рада України прийняла Закон про судовий збір, який набрав чинності 1 листопада 2011 року. Цей Закон визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

Водночас сплата судового збору не повинна перешкоджати доступу до правосуддя, ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди самій суті цього права, та має переслідувати законну мету1.

Опрос