Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О состоянии осуществления правосудия административными судами в первом полугодии 2013 года

Пленум Высшего административного суда
Постановление от 30.09.2013 № 10

ПЛЕНУМ ВИЩОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 30 вересня 2013 року N 10

Про стан здійснення правосуддя адміністративними судами в першому півріччі 2013 року

Заслухавши та обговоривши доповідь Голови Вищого адміністративного суду України Темкіжева І. Х., співдоповіді секретарів судових палат Вищого адміністративного суду України Конюшка К. В., Зайцева М. П., Ємельянової В. І., Нечитайла О. М. про стан здійснення правосуддя адміністративними судами в першому півріччі 2013 року, Пленум Вищого адміністративного суду України відзначає, що впродовж звітного періоду діяльність адміністративних судів, як і раніше, була спрямована на виконання безпосереднього завдання адміністративного судочинства - захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.

Аналіз статистичних показників роботи адміністративних судів у звітному періоді засвідчив наявність позитивних змін у сфері адміністративного судочинства, зокрема скорочення строків розгляду справ, зменшення в окружних адміністративних судах, окремих апеляційних адміністративних судах та Вищому адміністративному суді України кількості справ, які на кінець звітного періоду потребують розгляду.

У першому півріччі 2013 року на розгляд окружних адміністративних судів і місцевих загальних судів як адміністративних судів надійшло 178182 справи і матеріали, що у 2,4 раза менше, ніж в аналогічному періоді 2012 року (427667 справ і матеріалів).

Таке зменшення показника надходження є наслідком зменшення кількості справ, пов'язаних із соціальними виплатами, предметно підсудних місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Кількість справ і матеріалів, що надійшли до окружних адміністративних судів у першому півріччі 2013 року, становила 115299 справ і матеріалів, що порівняно з першим півріччям минулого року менше в 1,1 раза (124619 справ і матеріалів).

Опрос