Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании незаконным и отмене решения об отстранении от должности судьи

Высший административный суд
Постановление от 22.09.2015 № 800/216/15
редакция действует с 28.09.2015

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

22.09.2015 р.

Справа N 800/216/15

Із змінами і доповненнями, внесеними
 ухвалою Вищого адміністративного суду  України
 від 28 вересня 2015 року

Вищий адміністративний суд України в складі колегії суддів: головуючого - Штульман І. В., суддів - Ємельянової В. І., Ліпського Д. В., Олексієнка М. М., Рецебуринського Ю. Й., при секретарі - Борілло Ю. В. (за участю: позивача - ОСОБА_4, Ю. К. В. - представника відповідача, С. М. В. - представника третьої особи), розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_4 до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, третя особа - Генеральна прокуратура України, про визнання дій і рішення від 19 травня 2015 року N 31/вп-15 протиправними та скасування рішення, встановив:

23 червня 2015 року ОСОБА_4 звернулася до Вищого адміністративного суду України із адміністративним позовом, у якому просила: визнати протиправними дії Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо прийняття рішення від 19 травня 2015 року N 31/вп-15; визнати незаконним та скасувати рішення про відсторонення її від посади судді Ковпаківського районного суду міста Суми.

ОСОБА_4 у позовній заяві зазначає, що за результатами розгляду клопотання Генерального прокурора України від 21 квітня 2015 року про відсторонення її від посади заступника голови суду та судді Ковпаківського районного суду міста Суми у зв'язку з підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 3 статті 371, частиною 2 статті 375 Кримінального кодексу (далі - КК) України, Вища кваліфікаційна комісія суддів України рішенням від 19 травня 2015 року N 31/вп-15 відсторонила її від посади судді Ковпаківського районного суду міста Суми строком на два місяці. Позивач вважає, що мотиви поданого прокурором клопотання, докази на підтвердження цих мотивів і підстави для звернення з таким клопотанням не відповідають дійсності. На думку ОСОБА_4, Вищою кваліфікаційною комісією суддів України при прийнятті оспорюваного рішення не здійснено оцінки достатності доказів, що надані Генеральним прокурором України в обґрунтування клопотання, не перевірено обґрунтованість підстав, за яких порушено питання про відсторонення її від посади, а тому дії відповідача щодо прийняття оспорюваного рішення є протиправними, а саме рішення підлягає скасуванню.

Опрос