Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании действий относительно проведения внеплановой проверки незаконными и отмене постановления о наложении штрафа

Высший административный суд
Постановление от 25.03.2015 № К/800/25103/14

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

25.03.2015 р.

N К/800/25103/14

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів: головуючого - судді Голяшкіна О. В. (доповідач), суддів - Заяць В. С., Стрелець Т. Г., розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 26 лютого 2014 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 15 квітня 2014 року у справі за позовом Приватного підприємства "Интерпоиск" до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області про визнання дій незаконними та скасування постанови, встановив:

У січні 2014 року Приватне підприємство "Интерпоиск" звернулося до суду з позовом до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області, в якому просило визнати дії Інспекції щодо проведення позапланової перевірки та складання акту позапланової перевірки від 27 листопада 2013 року N 2542 незаконними та скасувати постанову першого заступника начальника Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області Л. С. А. від 05 грудня 2013 року за N 33/7/20-7893 про визнання винним у вчиненні порушення, передбаченого абз. 3 п. 6 ч. 2 ст. 2 Закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності" та накладення штрафу в сумі 109620 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив про незаконність дій відповідача щодо проведення перевірки та складання акту, безпідставність оскаржуваної постанови та неправомірність повторного притягнення до відповідальності за одне й теж саме порушення.

Постановою Харківського окружного адміністративного суду м. Харкова від 26 лютого 2014 року, залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 15 квітня 2014 року, адміністративний позов ПП "Интерпоиск" задоволено частково; скасовано постанову Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області від 05 грудня 2013 року N 33/7/20-7893 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності на Приватне підприємство "Интерпоиск"; в іншій частині позовних вимог відмовлено.

Задовольняючи позовні вимоги в частині скасування постанови відповідача про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності суд першої інстанції зазначив про неприпустимість притягнення позивача двічі, спочатку в 2008 році і згодом у 2013 році, до відповідальності за одне і теж порушення. Відмовляючи в частині вимог про визнання незаконними дій інспекції щодо проведення перевірки та складання акту, суд зазначив про фактичний допуск посадових осіб відповідача до проведення перевірки.

Суд апеляційної інстанції, погоджуючись з рішенням суду першої інстанції щодо скасування оскаржуваної постанови інспекції, з посиланням на положення Закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності", зазначив, що відповідач - ІДАБК у Харківській області на момент винесення постанови в силу закону не мала повноважень на розгляд справи та накладення штрафів за порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, оскільки такими повноваженнями наділений лише центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань Державного архітектурно-будівельного контролю, а саме Державна архітектурно-будівельна інспекція України.

Опрос