Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании противоправной бездеятельности и обязательстве совершить действия для обеспечения граждан Украины природным газом только украинской добычи

Высший административный суд
Постановление от 28.07.2015 № 800/179/15

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

28.07.2015 р.

Справа N 800/179/15

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів: головуючого - Нечитайла О. М., суддів - Вербицької О. В., Ланченко Л. В., Лосєва А. М., Пилипчук Н. Г., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_6 до Президента України - П. П. О. про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії, встановив:

ОСОБА_6 (далі - позивач) звернувся до Вищого адміністративного суду України з адміністративним позовом до Президента України П. П. О. (далі - відповідач), у якому просить суд визнати протиправною бездіяльність Президента України, яка виразилася у невжитті ним заходів у межах повноважень, визначених Конституцією України, щодо відновлення права власності Українського народу (громадян України всіх національностей) на природний газ, що видобувається в Україні; зобов'язати Президента України: вжити заходів для забезпечення громадян України природним газом лише українського видобутку, відновити право власності Українського народу (громадян України всіх національностей) на природний газ, що видобувається в Україні, відновити право позивача на використання природного газу, що видобувається в Україні, без оплати його вартості як товару, розробити та подати до Верховної ради України законопроект, спрямований на реалізацію права власності Українського народу (громадян України всіх національностей) на природний газ українського видобутку, а також ветувати закони Верховної ради України, які порушують права власності Українського народу (громадян України всіх національностей) на природний газ українського видобутку.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначає, що його права та права Українського народу були порушені внаслідок продажу громадянам України природного газу, видобутого не в Україні, а імпортованого, за завищеними цінами, оскільки в ціну такого газу включається плата "за вартість газу як товару". Вважає, що Президент України, як гарант Конституції України, повинен відновити право власності позивача та Українського народу на природний газ, що видобувається в Україні, забезпечивши належним чином реалізацію статті 13 Конституції України.

Опрос