Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительным и отмене приказа об утверждении Условий приема в высшие учебные заведения Украины в 2013 г.

Высший административный суд
Определение от 19.05.2015 № К/800/59382/13

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

19.05.2015 р.

N К/800/59382/13

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів - Логвиненко А. О. (доповідач), Донець О. Є., Мороз Л. Л., здійснивши попередній розгляд касаційної скарги Всеукраїнської громадської організації "Комітет конституційного-правового контролю України" на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.06.2013 р. та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 31.10.2013 р. у справі за позовом Всеукраїнської громадської організації "Комітет конституційного-правового контролю України" в інтересах ОСОБА_3 та ОСОБА_4 до відповідача - Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України про визнання нечинним та скасування наказу, зобов'язання вчинити дії, встановив:

24.12.2012 р. до суду з позовом про визнання нечинним та скасування наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 05.11.2012 р. звернулась Всеукраїнська громадська організація "Комітет конституційного-правового контролю України" (далі Громадська організація). Свої вимоги позивач мотивував тим, що наказом Міносвіти затверджено Умови прийому до вищих навчальних закладів України у 2013 р. Вважаючи, що Умови прийому суперечать приписам чинного законодавства, позивач просив задовольнити адміністративний позов, визнати вказані Умови та наказ Міносвіти нечинними, зобов'язати відповідача відкликати своє погодження Правил прийому до вищих навчальних закладів у 2013 р., розробити та затвердити нові Умови.

Під час розгляду справи Громадська організація уточнила свої вимоги та просила також визнати протиправним та скасувати наказ відповідача від 25.11.2011 р., яким затверджено Положення про громадське спостереження за проведенням зовнішнього незалежного оцінювання, скасувати вказане Положення та зобов'язати Міносвіти забезпечити умови для проведення позивачем громадського контролю за всіма етапами зовнішнього незалежного оцінювання.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.06.2013 р., залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 31.10.2013 р., в задоволенні позову відмовлено.

Не погодившись з судовими рішеннями, Громадська організація звернулась з касаційною скаргою в якій, посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального та процесуального права, просила їх скасувати та задовольнити позов. При цьому скаржник зазначив, що суди дійшли помилкового висновку про необґрунтованість позовних вимог.

Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши та обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши правильність застосування судами норм матеріального і процесуального права, колегія суддів вважає, що касаційна скарга задоволенню не підлягає з огляду на таке.

Опрос