Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании незаконным решения об отстранении должности судьи

Высший административный суд
Постановление от 27.05.2015 № 800/122/15

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

27.05.2015 р.

Справа N 800/122/15

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: головуючого - судді Головчук С. В. (суддя-доповідач), суддів - Ліпського Д. В., Рецебуринського Ю. Й., Стародуба О. П., Черпака Ю. К., секретаря судового засідання - Малина Л. В. (за участю позивача та представника Вищої кваліфікаційної комісії суддів України), розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_6 до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про визнання дій і рішення протиправними та скасування рішення, встановив:

10 квітня 2015 року позивач ОСОБА_6 звернувся суду з позовом про визнання незаконним рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (далі - ВККС) від 10 березня 2015 року про відсторонення судді Печерського районного суду міста Києва ОСОБА_6. від посади судді і скасування цього рішення. Посилався на те, що рішення прийнято з порушенням вимог чинного законодавства і Регламенту Комісії, а саме: при розгляді справи ВККС не дала оцінки доводам захисту щодо фальсифікації матеріалів кримінального провадження, порушення клопотання про відсторонення судді після закінчення строку досудового розслідування, а також тій обставині, що ОСОБА_6 не набув статусу підозрюваного у кримінальному провадженні, мотиви застосування такого заходу безпідставні, оскільки усі документи у справі про адміністративне правопорушення вилучені, а впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження, які не працюють у суді, він не може. Вважає, що Генеральний прокурор України не є належним суб'єктом звернення до ВККС. Крім того, зазначає, що не виконує обов'язки професійного судді у зв'язку із закінченням повноважень, а тому не може бути відсторонений від виконання обов'язків судді. Що ж стосується відсторонення від посади судді, то такими повноваженнями наділені лише Президент України або Верховна Рада України у відповідних випадках. Отже, ВККС обмежилась лише посиланням на мотиви, викладені у клопотанні про відсторонення судді, без їх аналізу та перевірки.

У запереченнях на адміністративний позов Вища кваліфікаційна комісія суддів України просить відмовити у задоволенні позову. Вказує, що Комісія повністю дотрималась процедури прийняття оспорюваного рішення, проаналізувала та врахувала мотиви наведені у клопотанні Генерального прокурора України, дала оцінку правовій підставі відсторонення судді від посади, врахувала тяжкість злочину, в якому обвинувачується позивач, фактичні обставини. Посилається на те, що вказаним рішенням не порушено права позивача в розумінні ст. 6 КАС України і негативних наслідків воно не спричинило.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос