Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании незаконным и недействительным постановления Кабинета Министров Украины от 26.11.2014 года N 647

Высший административный суд
Определение от 31.03.2015 № К/800/8049/15

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

31.03.2015 р.

N К/800/8049/15

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: головуючого - Донця О. Є., суддів: Логвиненка А. О., Мороза В. Ф., розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Кабінету Міністрів України на постанову окружного адміністративного суду м. Києва від 16.12.2014 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 05.02.2015 року у справі за позовом Приватного акціонерного товариства "Природні ресурси", Товариства з обмеженою відповідальністю "Східний Геологічний Союз", Товариства з обмеженою відповідальністю "Куб-Газ", Товариства з обмеженою відповідальністю "Тисагаз", Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерго-сервісна компанія "Еско-Північ", Приватного акціонерного товариства "Нафтогазвидобування", Спільного підприємства "Полтавська газонафтова компанія", Товариства з обмеженою відповідальністю "Нафтогаз-Альянс", Публічного акціонерного товариства "ДНІПРОАЗОТ", Публічного акціонерного товариства "РІВНЕ АЗОТ" до Кабінету Міністрів України, треті особи - Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", Публічне акціонерне товариство "Дніпровський металургійний комбінат ім. Ф. Е. Дзержинського", про визнання незаконною та нечинною постанови в частині, встановила:

Приватне акціонерне товариство "Природні ресурси", Товариство з обмеженою відповідальністю "Східний Геологічний Союз", Товариство з обмеженою відповідальністю "Куб-Газ", Товариство з обмеженою відповідальністю "Тисагаз", Товариство з обмеженою відповідальністю "Енерго-сервісна компанія "Еско-Північ", Приватне акціонерне товариство "Нафтогазвидобування", Спільне підприємство "Полтавська газонафтова компанія", Товариство з обмеженою відповідальністю "Нафтогаз-Альянс", Публічне акціонерне товариство "ДНІПРОАЗОТ", Публічне акціонерне товариство "РІВНЕ АЗОТ" звернулися до окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Кабінету Міністрів України, треті особи - Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", Публічне акціонерне товариство "Дніпровський металургійний комбінат ім. Ф. Е. Дзержинського", про визнання незаконною та нечинною постанови в частині.

Постановою окружного адміністративного суду м. Києва від 16.12.2014 року позовні вимоги Приватного акціонерного товариства "Природні ресурси", Товариства з обмеженою відповідальністю "Східний Геологічний Союз", Товариства з обмеженою відповідальністю "Куб-Газ", Товариства з обмеженою відповідальністю "Тисагаз", Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерго-сервісна компанія "Еско-Північ", Приватного акціонерного товариства "Нафтогазвидобування", Спільного підприємства "Полтавська газонафтова компанія", Товариства з обмеженою відповідальністю "Нафтогаз-Альянс", Публічного акціонерного товариства "ДНІПРОАЗОТ", Публічного акціонерного товариства "РІВНЕ АЗОТ" було задоволено. Визнано незаконними і нечинними пункти 1 - 4 постанови Кабінету Міністрів України від 26.11.2014 року N 647 "Про порядок закупівлі природного газу промисловими, енергогенеруючими та теплогенеруючими (в частині промислових обсягів газу) підприємствами" та додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 26.11.2014 року N 647 "Перелік промислових, енергогенеруючих та теплогенеруючих (в частині промислових обсягів газу) підприємств" з 29.11.2014 року. Зобов'язано Кабінет Міністрів України, відповідно до частини 11 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, після набрання постановою суду законної сили невідкладно опублікувати резолютивну частину даної постанови суду у виданні, в якому його було офіційно оприлюднено.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 05.02.2015 року апеляційні скарги Кабінету Міністрів України та Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" було залишено без задоволення, а постанову окружного адміністративного суду м. Києва від 16.12.2014 року - без змін.

У касаційній скарзі Кабінет Міністрів України, не погоджуючись з даними рішеннями, посилаючись на допущені судами порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати на постанову окружного адміністративного суду м. Києва від 16.12.2014 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 05.02.2015 року та ухвалити нову постанову, якою відмовити у задоволенні позовних вимог.

Приватним акціонерним товариством "Природні ресурси", Товариством з обмеженою відповідальністю "Східний Геологічний Союз", Товариством з обмеженою відповідальністю "Куб-Газ", Товариством з обмеженою відповідальністю "Тисагаз", Товариством з обмеженою відповідальністю "Енерго-сервісна компанія "Еско-Північ", Приватним акціонерним товариством "Нафтогазвидобування", Спільним підприємством "Полтавська газонафтова компанія", Товариством з обмеженою відповідальністю "Нафтогаз-Альянс", Публічним акціонерним товариством "РІВНЕ АЗОТ" подані заперечення на касаційну скаргу, в яких вони просять залишити касаційну скаргу Кабінету Міністрів України без задоволення, а оскаржувані рішення - без змін.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, колегія суддів вважає, що касаційна скарга Кабінету Міністрів України задоволенню не підлягає, оскільки рішення судів першої та апеляційної інстанції постановлені з додержанням норм матеріального та процесуального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги є необґрунтованими і не надають підстав, які передбачені статтями 225 - 229 Кодексу адміністративного судочинства України для зміни чи скасування судових рішень.

Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що Кабінетом Міністрів України 26.11.2014 року прийнято постанову "Про порядок закупівлі природного газу промисловими, енергогенеруючими та теплогенеруючими (в частині промислових обсягів газу) підприємствами" N 647, якою було визначено обов'язок з 01.12.2014 року по 28.02.2015 року державних підприємств та підприємств, зазначених у додатку, здійснювати закупівлю природного газу виключно у Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" та зобов'язано газорозподільні та газотранспортні підприємства здійснювати його транспортування для таких споживачів виключно з ресурсів Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України". Пунктами 1 - 4 постанови Кабінету Міністрів України від 26.11.2014 року N 647 установлено наступне:

1. З 01.12.2014 року по 28.02.2015 року промислові, енергогенеруючі та теплогенеруючі (в частині промислових обсягів газу) підприємства згідно з додатком до цієї постанови здійснюють закупівлю природного газу виключно у гарантованого постачальника Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України".

Опрос