Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании противоправным и отмене приказа, восстановлении на работе и взыскании среднего заработка за время вынужденного прогула

Высший административный суд
Определение от 06.03.2014 № К/9991/12794/12

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

06.03.2014 р.

N К/9991/12794/12

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: головуючого - судді Головчук С. В. (суддя-доповідач), суддів - Ліпського Д. В., Рецебуринського Ю. Й., секретаря судового засідання - Струсевич Д. С. (за участю представника відповідачів - З. О. В.), розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу ОСОБА_5 на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 25 січня 2012 року у справі за позовом ОСОБА_5 до Державної митної служби України (далі - ДМСУ), Львівської митниці про визнання протиправним і скасування наказу, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, встановила:

У листопаді 2010 року ОСОБА_5 звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому зазначив, що проходив службу в органах митної служби на посаді старшого інспектора відділу митного оформлення N 1 митного поста "Мостиська". Наказом голови ДМСУ від 19 жовтня 2010 року N 1976-к припинено його перебування на державній службі в митних органах за порушення Присяги державного службовця, відповідно до пункту 6 частини 1 статті 30 Закону України "Про державну службу" за вчинення дій, що завдали шкоди авторитету митної служби України. Вважаючи своє звільнення неправомірним, просив суд визнати протиправним і скасувати наказ ДМСУ від 19 жовтня 2010 року N 1976-к в частині припинення перебування його на службі, поновити на посаді та виплатити заробітну плату за час вимушеного прогулу.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 23 травня 2011 року позов задоволено. Визнано протиправним наказ ДМСУ від 19 жовтня 2010 року N 1976-к "По особовому складу митних органів" в частині припинення перебування на службі в митних органах ОСОБА_5, старшого інспектора відділу митного оформлення N 1 митного поста "Мостиська" Львівської митниці. Поновлено ОСОБА_5 на посаді старшого інспектора відділу митного оформлення N 1 митного поста "Мостиська" Львівської митниці з 20 жовтня 2010 року. Зобов'язано Львівську митницю виплатити на користь ОСОБА_5 середній заробіток за час вимушеного прогулу з 20 жовтня по 23 травня 2011 року в сумі 21570,00 грн. В частині поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку в межах одного місяця судове рішення допущено до негайного виконання.

Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 25 січня 2012 року скасовано рішення суду першої інстанції та ухвалено нове судове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог.

У касаційній скарзі позивач порушує питання про скасування рішення апеляційного суду та залишення в силі рішення суду першої інстанції. Зазначає, що судом порушено норми матеріального права, зокрема, неправильно застосовано Закон України "Про державну службу", не взято до уваги Дисциплінарний статут митної служби України, затверджений Законом України від 06 вересня 2005 року N 2805-IV (далі - Дисциплінарний статут), який є спеціальним законом, що визначає сутність дисциплінарного правопорушення, види та порядок застосування дисциплінарних стягнень. Вказує, що апеляційний суд не дав належної оцінки висновкам службового розслідування, яким встановлено, що неналежне виконання службових обов'язків позивачем полягало у порушенні вимог посадової інструкції, що не може кваліфікуватись як порушення Присяги.

Опрос