Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обязательстве за собственный счет снести самовольно построенную пристройку

Высший административный суд
Постановление от 02.12.2014 № К/800/42153/14, К/800/43987/14

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

02.12.2014 р.

N К/800/42153/14

Вищий адміністративний суд України у складі: головуючого - судді Розваляєвої Т. С. (суддя-доповідач), суддів - Горбатюка С. А., Зайця В. С., секретаря судового засідання - Левіної А. А. (за участю: третьої особи - ОСОБА_4, представника третьої особи - ОСОБА_5), розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційні скарги ОСОБА_4 та Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 10 лютого 2014 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 14 липня 2014 року у справі за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області до ОСОБА_6, третя особа - ОСОБА_4, про зобов'язання вчинити певні дії, встановив:

Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області звернулась з позовом до ОСОБА_6 про зобов'язання відповідача за власний рахунок знести самовільно збудовану прибудову до квартири АДРЕСА_1 у м. Львові.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 10 лютого 2014 року, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 14 липня 2014 року, в задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись з рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій, позивач та третя особа звернулися з касаційними скаргами, в яких просили їх скасувати та прийняти нове рішення про задоволення позову.

В запереченнях відповідач просив залишити скаргу без задоволення а оскаржувані рішення - без змін.

Заслухавши доповідача, пояснення третьої особи та її представника, перевіривши матеріали справи, правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального і процесуального права, обговоривши доводи касаційних скарг, колегія суддів приходить до висновку, що касаційна скарга підлягає задоволенню.

Судами встановлено, що за результатами позапланової перевірки Інспекцією ДАБК у Львівській області складено акт проведення перевірки N 100-ф від 22 серпня 2013 року; протокол про адміністративне правопорушення N 30-ф від 22 серпня 2013 року; припис N 25-ф від 22 серпня 2013 року про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, яким зобов'язано відповідача знести самовільно збудовану прибудову до квартири АДРЕСА_1 у м. Львові.

Опрос