Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О перерасчете пенсии

Высший административный суд
Определение от 03.07.2014 № К/800/11643/13

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

03.07.2014 р.

N К/800/11643/13

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: головуючого, судді - Сіроша М. В., суддів: Блажівської Н. Є., Юрченко В. П., розглянувши у письмовому провадженні касаційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі - ГУПФУ) на постанову Хортицького районного суду м. Запоріжжя від 26 вересня 2012 року та постанову Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 7 лютого 2013 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до ГУПФУ про перерахунок пенсії, встановила:

У липні 2012 року ОСОБА_2 звернулася до суду з адміністративним позовом про визнання незаконним рішення ГУПФУ від 14.11.2011 року (далі - Рішення від 14.11.2011 року) щодо призначення пенсії в частині визначення суми грошового забезпечення для обчислення пенсії та визначення її розміру; зобов'язання ГУПФУ обчислити призначену пенсію з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням (листопад 2010 р.), враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах відповідно до ч. 3 ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", в подальшому виплачувати пенсію у нарахованому розмірі; зобов'язання ГУПФУ виплатити суму недоплаченої пенсії, нарахованої виходячи з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням (листопад 2010 р.), враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, установлених відповідно до ч. 3 ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з 30.11.2010 року.

На обґрунтування позову зазначила, що використання ГУПФУ при розрахунку призначеної пенсії середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечення, отриманих за останні 24 місяці перед звільненням, є протиправним та суперечить вимогам ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" в редакції, яка діяла на час звільнення з ОВС.

Опрос