Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительным протокола Центральной избирательной комиссии о результатах внеочередных выборов народных депутатов Украины

Высший административный суд
Постановление от 26.11.2014 № 800/511/14

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

26.11.2014 р.

Справа N 800/511/14

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі - Федорова М. О., Карася О. В., Пилипчук Н. Г., Островича С. Е., Юрченко В. П. (за участю секретаря судового засідання - Гончар Н. О., представників позивача -  ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, представників відповідача - К. А. І., Д. О. М., представників третьої особи - ОСОБА_11, ОСОБА_12), розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 79 ОСОБА_13 до Центральної виборчої комісії, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - кандидат у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 79 - ОСОБА_14, про визнання недійсним протоколу Центральної виборчої комісії від 10.11.2014 та зобов'язання вчинити дії, встановила:

14 листопада 2014 року кандидат у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 79 ОСОБА_13 звернувся до Вищого адміністративного суду України з позовною заявою зі змінами та уточненнями просив, визнати протиправними дії Центральної виборчої комісії по складенню протоколу від 10.11.2014 про результати позачергових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 року в одномандатному виборчому окрузі N 79; скасувати протокол Центральної виборчої комісії про результати позачергових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 року в одномандатному виборчому окрузі N 79, складений 10 листопада 2014 року; Зобов'язати Центральну виборчу комісію вчинити дії, передбачені частиною 7 та 8 статті 113 Закону України "Про вибори народних депутатів України" та ч. 5 статті 97 Закону України "Про вибори народних депутатів України", здійснити повноваження окружної виборчої комісії щодо встановлення підсумків голосування у одномандатному виборчому окрузі N 79 шляхом складання протоколу про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі N 79 на підставі протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців в одномандатному виборчому окрузі N 79, у тому числі з поміткою "Уточнений" та іншої документації, отриманої Центральною виборчою комісією 30.10.2014 від окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу N 79; встановити результати виборів депутатів в одномандатному виборчому окрузі N 79 на підставі відповідного протоколу Центральної виборчої комісії про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі N 79 та скласти протокол Центральної виборчої комісії про встановлення результатів виборів у одномандатному виборчому окрузі N 79.

Свої вимоги позивач обґрунтовував тим, що під час встановлення результатів виборів в одномандатному виборчому окрузі N 79 Центральна виборча комісія своїми діями та бездіяльністю допустила порушення вимог Конституції України, Конвенції про захист прав та основних свобод людини, законів України "Про Центральну виборчу комісію", "Про вибори народних депутатів України", що призвело до неправильного встановлення результатів виборів народних депутатів України 26.10.2014.

Опрос