Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обязательстве вернуть непредпринимательскому обществу пенсионные активы, размещенные согласно договору банковского вклада

Высший административный суд
Определение от 23.04.2014 № К/800/54289/13, К/800/54318/13

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

23.04.2014 р.

N К/800/54289/13

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі суддів: головуючого, судді - Чалого С. Я., суддів: Гончар Л. Я., Конюшка К. В., секретар судового засідання - Зубенко Д. В., за участю представників сторін: позивача - А. А. О., О. О. С., відповідача - О. Д. В., Б. Ю. О., розглянувши в порядку касаційного провадження у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за касаційними скаргами непідприємницького товариства "Відкритий недержавний пенсійний фонд "ВСІ" та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 16 жовтня 2013 року у справі за позовом непідприємницького товариства "Відкритий недержавний пенсійний фонд "ВСІ" до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію публічного акціонерного товариства "Банк "Таврика" С. Н. А. про визнання дії протиправними, зобов'язання вчинити дії, встановила:

У квітні 2013 року непідприємницьке товариство "Відкритий недержавний пенсійний фонд "ВСІ" (далі - позивач) звернулось до суду з позовом до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі - відповідач) та просить визнати протиправною бездіяльність уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію публічного акціонерного товариства "Банк "Таврика" С. Н. А. та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб щодо неповернення непідприємницькому товариству "Відкритий недержавний пенсійний фонд "ВСІ" пенсійних активів у розмірі 2310351,45 грн., розміщених у ПАТ "Банк "Таврика" згідно договору банківського вкладу N 698 від 29.07.2010 року; зобов'язати уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію публічного акціонерного товариства "Банк "Таврика" С. Н. А. та Фонд гарантування вкладів фізичних осіб повернути непідприємницькому товариству "Відкритий недержавний пенсійний фонд "ВСІ" пенсійні активи у розмірі 2310351,45 грн., розміщені у ПАТ "Банк "Таврика" згідно договору банківського вкладу N 698 від 29.07.2010 року (з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог).

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 06 серпня 2013 року в позові відмовлено.

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 16 жовтня 2013 року рішення суду першої інстанції скасовано, позов задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність Фонду гарантування вкладів фізичних осіб щодо неповернення пенсійних активів у розмірі 2310351 (два мільйони триста десять тисяч триста п'ятдесят одна) грн. 45 коп., розміщених у публічному акціонерному товаристві "Банк "Таврика" згідно договору банківського вкладу від 29.07.2010 року N 698. Зобов'язано Фонд гарантування вкладів фізичних осіб повернути непідприємницькому товариству "Відкритий недержавний пенсійний фонд ВСІ" пенсійні активи у розмірі 2310351 грн. 45 коп., розміщених у публічному акціонерному товаристві "Банк "Таврика" згідно договору банківського вкладу від 29.07.2010 року N 698. Провадження у справі в частині позовних вимог, пред'явлених до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію публічного акціонерного товариства "Банк "Таврика" С. Н. А. - закрито.

Не погоджуючись з рішенням суду апеляційної інстанції, відповідач звернувся з касаційною скаргою, в якій посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просить його скасувати, постанову суду першої інстанції залишити в силі.

Не погодився з рішенням суду апеляційної інстанції і позивач, який посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить його змінити в частині закриття провадження у справі.

До початку розгляду справи по суті на адресу суду надійшла заява Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про залучення в якості третьої особи на стороні відповідача Національного банку України.

Крім цього, до суду надійшла також заява непідприємницького товариства "Відкритий недержавний пенсійний фонд "ВСІ" про залучення до участі у справі Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.

Згідно з ч. 1 ст. 53 КАС України треті особи, які заявляють самостійні вимоги на предмет спору, можуть вступити у справу у будь-який час до закінчення судового розгляду, пред'явивши адміністративний позов до сторін.

Опрос