Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании незаконным и недействительным постановления Кабинета Министров Украины от 5 марта 2009 года N 227 "Вопросы Государственной администрации морского и речного транспорта"

Высший административный суд
Определение от 29.05.2014 № 2-а-8875/09/2670, К/9991/14277/11

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

29.05.2014 р.

N К/9991/14277/11

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: суддів: Черпіцької Л. Т., Розваляєвої Т. С., Маслія В. І., провівши попередній розгляд адміністративної справи за касаційною скаргою заступника Генерального прокурора України на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.11.2009 р. та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 24.02.2011 р. у справі N 2-а-8875/09/2670 за позовом заступника Генерального прокурора України до Кабінету Міністрів України, треті особи: Міністерство транспорту та зв'язку України, Державна адміністрація морського і річкового транспорту, про визнання незаконною та нечинною постанови, встановила:

Заступник Генерального прокурора України звернувся з позовом до Кабінету Міністрів України про визнання незаконною та нечинною постанови від 5 березня 2009 року N 227 "Питання Державної адміністрації морського і річкового транспорту".

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що оскаржувана постанова не відповідає статті 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", оскільки всупереч цій нормі оскаржуваною постановою відповідач визначив орган, уповноважений здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності та поклав на нього здійснення державного нагляду у сфері торговельного мореплавства, судноплавства на внутрішніх водних шляхах та навігаційно-гідрографічного забезпечення судноплавства на внутрішніх водних шляхах та навігаційно-гідрографічного забезпечення судноплавства, здійснення контролю за додержанням суб'єктами господарювання вимог законодавства і міжнародних договорів з питань торговельного мореплавства, судноплавства на внутрішніх водних шляхах, навігаційно-гідрографічного забезпечення судноплавства, запобіганню забрудненню довкіллю тощо. Крім того, видаючи оскаржувану постанову, відповідач не розробив і не подав на розгляд Верховної Ради України зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, статтею 225 якого повноваження на складання протоколів та розгляд справ про адміністративні правопорушення покладено на Головну державну інспекцію України з безпеки судноплавства.

Опрос