Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании противоправным и отмене приказа, восстановлении в должности и взыскании среднего заработка за время вынужденного прогула

Высший административный суд
Определение от 18.03.2014 № К/9991/729/12, К/9991/95676/11

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

18.03.2014 р.

N К/9991/729/12

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: головуючого - судді Тракало В. В., суддів - Іваненко Я. Л., Мойсюка М. І., розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційні скарги Південної митниці та Державної митної служби України на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 24 червня 2011 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 1 грудня 2011 року у справі за позовом ОСОБА_4 до Державної митної служби України, Південної митниці про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, встановила:

У квітні 2011 року позивач звернувся до суду з зазначеним позовом до відповідачів. Просив визнати протиправним та скасувати наказ Державної митної служби України від 23 березня 2011 року N 508-к - в частині звільнення його з посади начальника відділу митного оформлення N 3 митного поста "Білгород-Дністровський" Південної митниці, поновити на посаді начальника відділу митного оформлення N 3 митного поста "Білгород-Дністровський" Південної митниці, стягнути з Південної митниці на його користь середній заробіток за час вимушеного прогулу з 23 березня 2011 року до моменту поновлення на роботі. Посилався на те, що наказом Державної митної служби України від 23 березня 2011 року N 508- к його незаконно звільнено його з посади начальника відділу митного оформлення N 3 митного поста "Білгород-Дністровський" Південної митниці за порушення Присяги державного службовця відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 30 Закону України "Про державну службу", оскільки Присягу не порушував та посадові обов'язки виконував сумлінно. Крім цього застосовуючи до позивача крайню міру дисциплінарного стягнення звільнення з посади, відповідачами не враховано тяжкості вчинення дисциплінарного проступку та ступінь вини позивача, стаж його роботи в митних органах. Також, в порушення ст. 31 Дисциплінарного статуту митної служби України звільненню позивача не передувало обов'язкове службове розслідування. А тому звільнення є протиправним та таким, що не ґрунтується на вимогах чинного законодавства.

Опрос