Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании противоправными и отмене карточки отказа в принятии таможенной декларации, решения об определении таможенной стоимости товара и взыскании суммы излишне уплаченного налога на добавленную стоимость

Высший административный суд
Постановление от 19.03.2014 № К/800/31549/13

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

19.03.2014 р.

N К/800/31549/13

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів: головуючого - судді Голяшкіна О. В. (доповідач), суддів - Заяць В. С., Стрелець Т. Г., секретаря судового засідання - Загородньої М. О. (за участю представника позивача - П. В. І.), розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу Київської регіональної митниці на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 08 листопада 2012 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 21 травня 2013 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Аскоп-Україна" до Київської регіональної митниці, Головного управління Державної казначейської служби України в м. Києві про визнання протиправними та скасування картки відмови у прийнятті митної декларації, рішення про визначення митної вартості товару та стягнення суми надмірно сплаченого податку на додану вартість, встановив:

У серпні 2012 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Аскоп-Україна" звернулося до суду з позовом до Київської регіональної митниці, Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві, в якому просило визнати протиправною та скасувати картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні чи пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України від 14 лютого 2012 року N 100190000/2/00355; визнати протиправним та скасувати рішення від 14 лютого 2012 року N 100190000/2012/310110/2 про визначення митної вартості товару та стягнути з Державного бюджету України через ГУ ДКС України в м. Києві суму надмірно сплаченого податку на додану вартість у розмірі 92999,31 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив про неправомірність відмови у прийнятті до оформлення митної декларації та прийняття відповідачем рішення про визначення митної вартості товарів за шостим резервним методом, що призвело до надмірної сплати митних платежів. Вказував про надання всіх можливих документів на підтвердження визначеної ним митної вартості за ціною контракту щодо ввезених товарів.

Постановою окружного адміністративного суду міста Києва від 08 листопада 2012 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 21 травня 2013 року, адміністративний позов задоволено повністю.

При винесенні рішень суди попередніх інстанцій виходили із правомірності відмови митниці у застосуванні першого методу визначення митної вартості товарів через ненадання позивачем витребуваних документів для підтвердження правильності визначення митної вартості за ціною угоди. Проте, судами визнано необґрунтованим визначення митної вартості митницею за шостим методом за наявності підстав для застосування попередніх методів. З урахуванням протиправності рішення митниці про визначення митної вартості за шостим методом суди дійшли висновку про обґрунтованість вимог позивача про повернення із Державного бюджету платежів в сумі 92999,31 грн. як надмірно сплачених.

Не погоджуючись із вказаними рішеннями, Київська регіональна митниця звернулася до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просить судові рішення скасувати, ухвалити нове рішення, яким у задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

У касаційній скарзі відповідач зазначає про правомірність визначення митної вартості із застосуванням шостого методу у зв'язку з виявленою невідповідністю задекларованої позивачем митної вартості інформації та ненаданням декларантом витребуваних документів, необхідних для підтвердження заявленої митної вартості.

Заперечення на касаційну скаргу не надходили.

Опрос