Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании противоправными и отмене приказов в части увольнения, восстановлении на службе и взыскании морального вреда

Высший административный суд
Постановление от 18.06.2014 № К/9991/51224/11, К/9991/51519/11

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

18.06.2014 р.

N К/9991/51224/11

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі: головуючого - судді Юрченка В. В., суддів Амєліна С. Є., Кобилянського М. Г., секретаря судового засідання - Пилипчук Л. І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку касаційного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної митної служби України, Південної митниці, Південної регіональної митниці, Головного управління Державного казначейства України в Одеській області, третя особа - ОСОБА_2, про визнання протиправними та скасування наказів в частині звільнення, поновлення на службі та стягнення моральної шкоди, за касаційними скаргами Державної митної служби України, Південної митниці на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 16 травня 2011 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 20 липня 2011 року, встановила:

У червні 2008 року ОСОБА_1 звернулася до суду з вказаним позовом.

Свої позовні вимоги обґрунтовувала тим, що вона працювала в митних органах з 1998 року. Наказом Державної митної служби України "Про звільнення" від 25 квітня 2008 року N 663-к ОСОБА_1 звільнено з роботи 30 квітня 2008 року відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України у зв'язку з ліквідацією Південної регіональної митниці. У порушення вимог частини третьої статті 40 Кодексу законів про працю України позивача було звільнено у період перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Крім того, позивач була звільнена з посади головного інспектора відділу фінансового планування, штатного регулювання та оплати праці служби фінансів, бухгалтерського обліку та звітності Південної регіональної митниці, проте вона ніколи не займала цієї посади, заяв на призначення на цю посаду не писала, у відпустку для догляду за дитиною пішла, перебуваючи на посаді заступника начальника відділу митного оформлення N 4 митного поста "Одеса-порт" Одеської митниці. Вважає, що звільнення проведено з грубим порушенням законодавства України про працю, оскільки Південна митниця стала правонаступником Південної регіональної митниці.

Просила з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог:

визнати недійсним та скасувати пункт 14 наказу Державної митної служби України від 25 квітня 2008 року N 663-к про звільнення ОСОБА_1 із займаної посади головного інспектора відділу фінансового планування, штатного регулювання та оплати праці служби фінансів, бухгалтерського обліку та звітності Південної регіональної митниці;

Опрос