Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об отмене постановления в части отказа в регистрации кандидатом в народные депутаты Украины

Высший административный суд
Постановление от 03.10.2014 № 875/83/14

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

03.10.2014 р.

Справа N 875/83/14

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: головуючого - Донця О. Є., суддів: Логвиненка А. О., Мороза В. Ф., при секретарі - Антипенку В. В., за участю ОСОБА_2, представника позивача ОСОБА_3, представника Центральної виборчої комісії України Дондика О. М., розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 30 вересня 2014 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Центральної виборчої комісії про скасування постанови в частині відмови в реєстрації кандидатом в народні депутати України ОСОБА_2 та про зобов'язання вчинити дії, встановила:

28.09.2014 року ОСОБА_2 звернувся до Київського апеляційного адміністративного суду з адміністративним позовом до Центральної виборчої комісії, в якому просив:

- встановити неточність у заяві про самовисування ОСОБА_2 як кандидата в народні депутати України у одномандатному виборчому окрузі N 90 щодо викладеного зобов'язання про намір передати в управління іншій особі належні підприємства та корпоративні права в порядку, встановленому Законом;

- скасувати постанову Центральної виборчої комісії від 27.09.2014 року N 1246 в частині відмови в реєстрації кандидатом в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 90 ОСОБА_2 на позачергових виборах народних депутатів України 26.10.2014 року;

- зобов'язати Центральну виборчу комісію вчинити дії, спрямовані на реєстрацію кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 90 ОСОБА_2 на позачергових виборах народних депутатів України 26.10.2014 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що у поданій заяві про самовисування міститься інформація про намір передати в управління іншій особі належні підприємства та корпоративні права в порядку, встановленому Законом, та вона викладена з допущенням неточності, а саме: "У разі обрання мене народним депутатом України, зобов'язуюсь протягом місяця після офіційного оприлюднення результатів виборів, передати свої повноваження іншій особі у порядку, встановленому законом". Таким чином, за ствердженням позивача, він мав на увазі, що у разі обрання його депутатом протягом місяця після офіційного оприлюднення результатів виборів зобов'язується передати в управління іншій особі належні йому підприємства і корпоративні права в порядку, встановленому Законом України "Про вибори народних депутатів України".

На думку позивача, ним було допущено помилку, на виправлення якої відповідач у відповідності до частини 3 статті 60 Закону України "Про вибори народних депутатів України" повинен був надати дводенний строк, чого зроблено не було.

Опрос