Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании бездеятельности противоправной, взыскании из государственного бюджета Украины излишне уплаченных таможенных платежей

Высший административный суд
Постановление от 27.08.2014 № 812/9852/13-а, К/800/19427/14

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

27.08.2014 р.

N К/800/19427/14

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів: головуючого - Зайця В. С. (суддя-доповідач), суддів - Голяшкіна О. В., Логвиненка А. О., при секретарі судового засідання - Руденко Н. В. (за участю представників Київської міжрегіональної митниці Міндоходів - Г. С. А., Т. М. Є.), розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу Київської міжрегіональної митниці Міндоходів, Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 16 січня 2014 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 13 березня 2014 року у справі за позовом приватного акціонерного товариства "Лисичанська нафтова інвестиційна компанія" до Київської регіональної митниці Державної митної служби України, управління Державної казначейської служби України у Солом'янському районі м. Києва про визнання бездіяльності протиправною, стягнення з державного бюджету України надміру сплачених митних платежів у розмірі 878867,34 грн., встановив:

27 листопада 2013 року приватне акціонерне товариство "Лисичанська нафтова інвестиційна компанія" (далі - ПРАТ "Линік") пред'явило позов до Київської регіональної митниці Державної митної служби України, управління Державної казначейської служби України у Солом'янському районі м. Києва про визнання протиправною бездіяльності Київської регіональної митниці Державної митної служби України щодо несвоєчасної підготовки та неподання висновку про повернення коштів з переплати податку з відповідного бюджету для виконання Головному управлінню Державної казначейської служби України у Луганській області; стягнення з державного бюджету на розрахунковий рахунок ПРАТ "Линік" надміру сплачену суму мита в розмірі 878867,34 грн.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 16 січня 2014 року, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 13 березня 2014 року, позов задоволено.

Визнано протиправною бездіяльність Київської регіональної митниці Державної митної служби України щодо несвоєчасної підготовки та неподання висновку про повернення коштів з переплати податку з відповідного бюджету для виконання Головному управлінню Державної казначейської служби України у Луганській області. Стягнуто з Державного бюджету на користь ПРАТ "Линік" 878867,34 грн. надміру сплаченого мита. Стягнуто з Державного бюджету на користь ПРАТ "Линік" судових витрат зі сплати судового збору в розмірі 4588,00 грн.

Не погоджуючись із прийнятими рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій, скаржник оскаржив їх.

У касаційній скарзі Київська міжрегіональна митниця Міндоходів, до якої приєдналося Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права, просить скасувати рішення судів першої та апеляційної інстанцій.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши правильність застосування судами норм матеріального та процесуального права, дослідивши матеріали справи, колегія суддів Вищого адміністративного суду України вважає, що касаційна скарга підлягає задоволенню частково з наступних підстав.

Опрос