Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об отмене решения об отказе в открытии дисциплинарного дела относительно судей

Высший административный суд
Постановление от 05.02.2014 № 800/979/13

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

05.02.2014 р.

Справа N 800/979/13

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів: головуючого судді Веденяпіна О. А., суддів: Єрьоміна А. В.,Шведа Е. Ю., Зайцева М. П., Швеця В. В., секретар судового засідання Кирилюк В. В., за участю представника позивача - ОСОБА_6, представника відповідача - К. Є. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_8 до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про скасування рішення, встановив:

ОСОБА_8 звернулась в суд з адміністративним позовом до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (далі - Комісія), в якому просила скасувати рішення Комісії від 28 листопада 2013 року N 3383/дп-13 про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Глухівського міськрайонного суду Сумської області Кривцової Ганни Василівни та Тімощенко Ірини Олександрівни. Позивач вважала оскаржуване рішення необ'єктивним, оскільки відповідачем не досліджено ряд обставин, які мають значення для прийняття рішення та не дано належної оцінки зібраним у справі матеріалам.

У позовній заяві ОСОБА_8 вказала, що під час перевірки її скарги та при прийнятті рішення Комісія не звернула уваги на порушення суддями Кривцовою Г. В. та Тімощенко І. О. норм кримінального процесуального права при здійсненні правосуддя, вимог щодо неупередженого розгляду справи, зокрема порушення правил щодо відводу (самовідводу), що відповідно до частини першої статті 83 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" є підставою для притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав.

У письмовому запереченні та в судовому засіданні представник відповідача позовні вимоги не визнав та просив відмовити у задоволенні адміністративного позову. Суду пояснив, що Комісія при прийнятті рішення діяла на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені законодавством України, прав та інтересів позивача не порушувала.

Опрос