Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно отказа в открытии дисциплинарного дела относительно судей

Высший административный суд
Постановление от 22.01.2014 № 800/926/13

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

22.01.2014 р.

Справа N 800/926/13

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів: головуючого, судді Шведа Е. Ю. (доповідач), суддів: Веденяпіна О. А., Єрьоміна А. В., Зайцева М. П., Кравцова О. В., секретар судового засідання - Авдошин М. С., за участю: представника відповідача К. Є. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_7 до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про визнання протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, визнання незаконним рішення, встановив:

Позивач звернувся до суду з позовом до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (далі - Комісія), в якому просив визнати незаконним рішення Комісії від 28 листопада 2013 року щодо відмови у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Київського апеляційного адміністративного суду Бистрик Г. М., Усенка В. Г., Оксененка О. М. у зв'язку з невжиттям суддями заходів щодо розгляду заяви, скарги чи справи протягом строку, встановленого законом та зобов'язати Комісію повторно розглянути скаргу позивача на неправомірні дії вказаних суддів.

Позовні вимоги мотивовані тим, що Комісія прийняла оскаржуване рішення з порушенням норми пункту 2 частини першої статті 83 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 07 липня 2010 року N 2453-VI (далі - Закон N 2453-VI). Позивач вважає, що суддями було порушено норми процесуального права, що в свою чергу є достатньою підставою для притягнення їх до дисциплінарної відповідальності. Тому, на його думку, оскаржуване рішення є незаконним, а дії по його прийняттю - протиправними.

Крім того, позивач зазначає про суперечність оскаржуваного рішення Комісії висновку, складеного членом Комісії. Такі доводи позивача ґрунтуються на тому, що у вказаному висновку зазначено, що перевірка дій суддів є неможливою, оскільки не завершений розгляд справи, тому перевірка фактично не здійснювалась. Враховуючи наведену обставину позивач вважає, що оскільки перевірка не здійснювалась, то не існує причин робити висновок про відсутність підстав для відкриття дисциплінарного провадження.

Опрос