Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании незаконным и отмене решения относительно внесения представления об освобождении от должности судьи

Высший административный суд
Постановление от 19.03.2014 № 800/916/13

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

19.03.2014 р.

Справа N 800/916/13

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів: головуючого - судді Шведа Е. Ю. (доповідач), суддів - Веденяпіна О. А., Єрьоміна А. В., Зайцева М. П., Швеця В. В., секретаря судового засідання Авдошин М. С. (за участю: позивача - ОСОБА_6, представника позивача - ОСОБА_7, представника відповідача - П. Л. Б.), розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_6 до Вищої ради юстиції про визнання незаконним та скасування рішення, встановив:

Позивач звернувся до суду з позовом до Вищої ради юстиції (далі - Рада), в якому просив визнати незаконним та скасувати її рішення N 1272/0/15-13 від 26 листопада 2013 року про внесення Президентові України подання про звільнення ОСОБА_6 з посади судді Києво-Святошинського районного суду Київської області за порушення присяги.

Позовні вимоги мотивовані прийняттям Радою необґрунтованого рішення, без урахування всіх обставин, що мали значення для його прийняття. Позивач вважає, що ним не було допущено помилок, які б підпадали під ознаки порушення присяги судді, відсутні негативні наслідки прийняття ним судового рішення, не вбачає він також умислу в своїх діях. В оскаржуваному рішенні не приведені факти, які б свідчили про умисне порушення ним закону, про його недбалість чи необ'єктивність, про наявність істотних негативних наслідків. Вважає, що Радою не встановлено та не вказано у рішенні обставини, що свідчать про наявність в його діях ознак порушення присяги судді.

Одним з мотивів необґрунтованості оскаржуваного рішення є те, що позивач не був ознайомлений з висновком секції Ради з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад від 19 листопада 2013 року. Звертає увагу, що вказаний висновок секції не був оголошений належним чином ні 19, ні 26 листопада 2013 року та не направлений йому поштовою кореспонденцією, що в свою чергу викликає в нього сумнів щодо факту існування такого висновку. Також, на думку позивача, процесуальним порушенням з боку відповідача є те, що під час засідання секції Ради не здійснювалось ведення протоколу.

Вказує на наявність в матеріалах справи проекту Указу Президента України про його звільнення з посади судді. Підготовка проекту такого указу Радою, на його думку, не передбачено жодним нормативно-правовим актом України та свідчить про її необ'єктивність.

Крім того, вважає, що Рада не могла надавати правову оцінку його діям на посаді судді з тих підстав, що не відноситься до системи судових органів України та не має таких повноважень взагалі. Такі дії Ради, зазначає позивач, є протиправними і їх наслідком є прийняття незаконного рішення.

Як на підставу незаконності оскаржуваного рішення, позивач вказує про існування рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 24 квітня 2013 року, прийнятим за скаргою, що є ідентична за своїм змістом скарзі, на підставі якої відповідачем прийнято оскаржуване рішення. Вища кваліфікаційна комісія суддів України не встановила фактів умисного порушення норм матеріального та процесуального права. Дисциплінарне провадження відносно ОСОБА_6 припинено у зв'язку з тим, що підстав, передбачених статтею 83 Закону України "Про судоустрій та статус суддів", для притягнення його до дисциплінарної відповідальності немає, оскільки не встановлено фактів умисного порушення норм права чи неналежного ставлення до службових обов'язків з його боку при постановленні ухвал від 20 липня 2012 року про забезпечення скарг у цивільних справах N 4-с-65/12 та 4-с-67/12.

Представник відповідача в письмових запереченнях просила відмовити в задоволенні позову, посилаючись на те, що приймаючи рішення про внесення подання про звільнення позивача з посади за порушення присяги, Рада діяла на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законом України "Про Вищу раду юстиції" від 15 січня 1998 року N 22/98-ВР (далі - Закон N 22/98-ВР).

Опрос