Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об отмене решения относительно внесения представления об освобождении от должности судьи

Высший административный суд
Постановление от 13.03.2014 № 800/910/13

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

13.03.2014 р.

Справа N 800/910/13

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів: головуючого - судді Єрьоміна А. В., суддів - Веденяпіна О. А., Кравцова О. В., Швеця В. В., Юрченко В. П., секретаря судового засідання Щавінської С. В. (за участю: позивача - ОСОБА_4, представника відповідача - П. Л. Б.), розглянувши у відкритому судовому засіданні позовну заяву ОСОБА_4 до Вищої ради юстиції про скасування рішення, встановив:

4 грудня 2013 року ОСОБА_4 звернувся до Вищого адміністративного суду України як до суду першої інстанції з позовом до Вищої ради юстиції про скасування рішення від 26 листопада 2013 року Про внесення подання до Верховної Ради України про звільнення з посади судді апеляційного суду Донецької області ОСОБА_4 за порушення присяги за відсутності ознак порушення присяги судді.

Свої позовні вимоги обґрунтував тим, що відповідач незаконно виніс оскаржуване ним рішення, оскільки викладені в ньому висновки не відповідають обставинам справи, а зазначені обставини не підпадають під ознаки порушення суддею присяги.

Рішення Вищої ради юстиції від 26 листопада 2013 року про внесення до Верховної Ради України подання про звільнення ОСОБА_4 з посади судді апеляційного суду Донецької області за порушення присяги ґрунтується на довідці, складеній членом Вищої ради юстиції за результатами перевірки відомостей, викладених у пропозиції члена Вищої ради юстиції ОСОБА_7, щодо наявності підстав для звільнення судді апеляційного суду Донецької області ОСОБА_4 з посади за порушення присяги.

В довідці складеній членом Вищої ради юстиції ОСОБА_8 зроблено висновок про те, що ухвала Верховного суду України від 13 серпня 2009 року, свідчить про порушення мною, ОСОБА_4 присяги судді, оскільки дії суддів призвели до тяжких наслідків, а саме: до засудження до покарання людини за відсутності доказів її вини.

З таким висновком ОСОБА_4 не згоден, оскільки в ухвалі Верховного суду України йдеться про невиконання у повному обсязі вимог статті 324 Кримінального процесуального кодексу України (тому справа повернута на новий судовий розгляд), а не про відсутність вини ОСОБА_9, яка знову була встановлена новим вироком апеляційного суду Донецької області від 23 вересня 2010 року і ОСОБА_9 засуджений за п. 6 ч. 2 статті 115, ч. 4 статті 187, ч. 3 статті 185, 70, 71 Кримінального кодексу України до 10 років позбавлення волі.

Опрос