Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании противоправным и отмене решения об отказе в государственной регистрации прав, обязательстве восстановить запись о государственной регистрации права собственности

Высший административный суд
Определение от 05.02.2013 № К/9991/3777/12

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

05.02.2013 р.

N К/9991/3777/12

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: головуючого, судді - Леонтович К. Г., суддів: Калашнікової О. В., Сіроша М. В., секретаря - Наумця О. В., за участю представника ПАТ "Банк "Фінанси та Кредит" в особі філії "Кримське регіональне управління" - І. А. О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за касаційною скаргою публічного акціонерного товариства "Банк "Фінанси та Кредит" в особі філії "Кримське регіональне управління" на постанову окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 21 червня 2011 року та ухвалу Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 30 листопада 2011 року у справі N 2а-3807/11/0170/7 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Спеціалізована пересувна механізована колона - 575" до Кримського республіканського підприємства "Сімферопольське міжміське бюро реєстрації та технічної інвентаризації", треті особи: товариство з обмеженою відповідальністю "НТС", публічне акціонерне товариство "Банк "Фінанси та Кредит" в особі філії "Кримське регіональне управління", закрите акціонерне товариство "Кримсько-Американська торгівельно-виробнича компанія" про визнання протиправним та скасування рішення, спонукання до виконання певних дій, встановила:

У березні 2011 року товариство з обмеженою відповідальністю "Спеціалізована пересувна механізована колона-575" звернулося в суд з позовом до Кримського республіканського підприємства "Сімферопольське міжміське бюро реєстрації та технічної інвентаризації", треті особи: товариство з обмеженою відповідальністю "НТС", публічне акціонерне товариство "Банк "Фінанси та Кредит" в особі філії "Кримське регіональне управління", закрите акціонерне товариство "Кримсько-Американська торгівельно-виробнича компанія", в якому, з урахуванням уточнення позовних вимог просило: визнати протиправним та скасувати рішення Кримського республіканського підприємства "Сімферопольське міжміське бюро реєстрації та технічної інвентаризації" N 11/59рю від 17 березня 2010 року про відмову у державній реєстрації прав; зобов'язати Кримське республіканське підприємство "Сімферопольське міжміське бюро реєстрації та технічної інвентаризації" скасувати запис Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію на підставі рішення господарського суду Автономної Республіки Крим від 4 травня 2006 року у справі N 2-1/9082-2006 права власності на нежилі будівлі літер "А", "Б", "В", "Г", розташовані за адресою: Автономна Республіка Крим м. Сімферополь вул. Бородіна 18А за товариством з обмеженою відповідальністю "НТС"; зобов'язати Кримське республіканське підприємство "Сімферопольське міжміське бюро реєстрації та технічної інвентаризації" поновити запис про державну реєстрацію права власності на нежилі будівлі літер "А", "Б", "В", "Г", розташовані за адресою: Автономна Республіка Крим м. Сімферополь вул. Бородіна, 18а, за товариством з обмеженою відповідальністю "Спеціалізована пересувна механізована колона-575".

Позовні вимоги мотивовані тим, що рішення відповідача про відмову у державній реєстрації права власності на нежилі будівлі винесене з порушенням Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень", Тимчасового положення про порядок державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно. Запис про право власності позивача на нерухоме майно підлягає поновленню у зв'язку зі скасуванням судом правовстановлюючого документа, на підставі якого за ТОВ "НТС" проведена реєстрація вказаного нерухомого майна.

Постановою окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 21 червня 2011 року, залишеною без змін ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 30 листопада 2011 року, позовні вимоги задоволені.

Не погоджуючись з ухваленими у справі рішеннями публічне акціонерне товариство "Банк "Фінанси та Кредит" в особі філії "Кримське регіональне управління" звернулося до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, в якій просить скасувати рішення судів першої і апеляційної інстанцій та ухвалити нове судове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права.

Опрос