Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании противоправными действий относительно проведения пленарного заседания Верховной Рады Украины 04 апреля 2013 года в здании комитетов Верховной Рады Украины по улице Банковой, 6 - 8 в городе Киеве

Высший административный суд
Постановление от 24.04.2013 № П/800/211/13

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

24.04.2013 р.

N П/800/211/13

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів: головуючого - судді Шведа Е. Ю. (доповідач), суддів - Веденяпіна О. А., Зайцева М. П., Кравцова О. В., Цвіркуна Ю. І., секретаря судового засідання - Авдошин М. С. (за участю: позивача - ОСОБА_6), розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_6 до Верховної Ради України про визнання дій протиправними, встановив:

Позивач звернувся до суду з позовом до Верховної Ради України, в якому просить визнати протиправними дії Ради щодо проведення пленарного засідання 04 квітня 2013 року в будинку комітетів Верховної Ради України по вулиці Банковій, 6 - 8 у місті Києві.

Позовні вимоги мотивовані тим, що проведення засідання у актовому залі будинку за адресою місто: Київ, вул. Банкова, 6 - 8, а не в приміщенні будинку Верховної Ради України, є порушенням норм Конституції України та Закону України "Про Регламент Верховної Ради України" N 1861-VI від 10 лютого 2010 року (далі - Регламент).

Представник відповідача надав до суду письмові пояснення, у яких зазначив, що позивачем не надано будь-яких доказів порушення його прав Верховною Радою України у сфері публічно-правових відносин, крім того, порушені в позові питання належать до компетенції та внутрішньо-організаційних питань Верховної Ради України, про що зазначав у своїх рішеннях Конституційний Суд України.

Крім того, рішення про проведення пленарного засідання 04 квітня 2013 року приймалося протокольно, що відповідає вимогам законодавства України. Гласність засідання була забезпечена шляхом трансляції по телебаченню, радіо, розміщення інформації на веб-сайті Верховної Ради України. Голосування народними депутатами України здійснювалось особисто шляхом підняття рук, про що було прийнято відповідне рішення.

Крім того, питання законності дій Верховної Ради України щодо проведення 04 квітня 2013 року пленарного засідання в конференц-залі за адресою: місто Київ, вул. Банкова, 6 - 8 вже було предметом дослідження у Вищому адміністративному суді України. Так, постановою Вищого адміністративного суду України від 11 квітня 2013 року в адміністративній справі N П/800/204/13 за позовом ОСОБА_8 до Верховної Ради України про визнання дій неправомірними позивачу відмовлено у задоволенні позовних вимог. Вказана постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.

Позивач в судовому засіданні підтримав позовні вимоги з підстав, викладених у позові.

Опрос