Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании неправомерными действий относительно отказа в принятии грузовой таможенной декларации и отказа в таможенном оформлении товара по первому методу, признании противоправным и отмене решения об определении таможенной стоимости товаров

Высший административный суд
Определение от 06.11.2013 № К/9991/43351/12

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

06.11.2013 р.

N К/9991/43351/12

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі: головуючого - Смоковича М. І., суддів: Мироненка О. В., Чумаченко Т. А., розглянувши у попередньому судовому засіданні у касаційній інстанції адміністративну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства "Електрометалургійний завод "Дніпроспецсталь ім. А. М. Кузьміна" до Запорізької митниці про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування рішення, провадження по якій відкрито за касаційною скаргою Запорізької митниці на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 16 грудня 2010 року та ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 23 серпня 2011 року, установила:

У вересні 2010 року ВАТ "Електрометалургійний завод "Дніпроспецсталь ім. А. М. Кузьміна" звернулось до суду з адміністративним позовом до Запорізької митниці про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування рішення.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначав, що у порушення частин другої - п'ятої статті 266 Митного кодексу України та незважаючи на повний обсяг підтверджуючих походження і вартість товару документів за укладеним між ВАТ "Дніпроспецсталь" і "Dalmond Trade House Limited" зовнішньоекономічним контрактом на поставку тиксотропного вогнетривкого бетону, Запорізька митниця відмовила у прийнятті митної декларації та прийняла рішення про визначення митної вартості товарів на підставі третього методу, що спричинило надмірну сплату позивачем коштів.

Вважаючи, що дії відповідача не відповідають чинному законодавству щодо порядку митного оформлення товару та застосування методів визначення митної вартості товару, просив визнати неправомірними дії Запорізької митниці щодо відмови у прийнятті вантажної митної декларації N 112030000/2010/019417 та відмови у митному оформленні товару за першим методом, а також визнати протиправним і скасувати рішення відповідача від 9 серпня 2010 року N 112000006/2010/001353/1 про визначення митної вартості товарів на підставі третього методу.

Опрос