Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О взыскании задолженности

Высший административный суд
Определение от 16.10.2013 № К/800/39123/13

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

16.10.2013 р.

N К/800/39123/13

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі - Весельської Т. Ф., Малиніна В. В., Ситникова О. Ф., провівши у порядку касаційного провадження попередній розгляд адміністративної справи за позовною заявою Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі - відділення Фонду) до відкритого акціонерного товариства "Укрнафта" (пізніше перейменовано на публічне акціонерне товариство "Укрнафта") про стягнення заборгованості, провадження в якій відкрито за касаційною скаргою публічного акціонерного товариства "Укрнафта" (далі - Товариство) на ухвалу Харківського апеляційного господарського суду від 15 листопада 2005 року, встановила:

У травні 2004 року відділення Фонду пред'явило у господарському суді Сумської області позов до Товариства, в особі його структурного підрозділу нафтогазовидобувного управління "Охтирканафтогаз" про стягнення штрафних санкцій за невиконання у 2003 році нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, у розмірі 896365 гривень 47 копійок.

В обґрунтування позовних вимог позивач послався на те, що відповідно до звіту нафтогазовидобувного управління "Охтирканафтогаз" Товариства про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2003 рік за формою N 10-ПІ, середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу підприємства у цьому році становила 3 911 осіб. Відповідно до вимог частини першої статті 19 Закону України від 21 березня 1991 року N 875-XII "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" (далі - Закон N 875-XII) норматив створення робочих місць для працевлаштування інвалідів склав 156 робочих місць, а кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність - 79 осіб. Таким чином, відповідач не виконав норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у кількості 77 робочих місць, а тому повинен сплатити у встановленому порядку штрафні санкції за невиконання цього нормативу.

Опрос