Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительными предписания относительно устранения нарушений и решения о применении экономических санкций за нарушение государственной дисциплины цен

Высший административный суд
Определение от 16.10.2012 № 2а-7678/09/0470, К/9991/29285/12

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

16.10.2012 р.

N К/9991/29285/12

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: головуючої - судді-доповідача Васильченко Н. В., суддів: Розваляєвої Т. С., Черпіцької Л. Т., при секретарі Крушеніцькому В. Г., з участю представників позивача - В. Г. С., 3-ої особи - Р. В. В., прокуратури - С. С. М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м Києві адміністративну справу за касаційною скаргою заступника прокурора Дніпропетровської області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 02 жовтня 2009 року та ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 04 лютого 2010 року у справі N 2а-767809/0470 за позовом ВАТ по газопостачанню та газифікації "Дніпрогаз" до Державної інспекції з контролю за цінами в Дніпропетровській області, третя особа дочірня компанія "Газ України "НАК "Нафтогаз України" за участю прокуратури Дніпропетровської області про скасування актів, встановила:

У червні 2009 року товариство звернулося в суд з адміністративним позовом до Державної інспекції з контролю за цінами в Дніпропетровській області, третя особа дочірня компанія "Газ України" Національної акціонерної компанії "Нафтобаз України" за участю прокуратури Дніпропетровської області про визнання нечинним припису за N 449 від 07.05.2009 року про виконання вимог щодо усунення порушень державної дисципліни цін, рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Дніпропетровській області від 15.05.2009 року N 164 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що спірне рішення про застосування економічних санкцій є неправомірним. При визначенні закупівельної ціни на газ природний, який реалізовувався для установ, організацій, що фінансуються із державного бюджету, та промислових споживачів і інших суб'єктів господарювання позивач застосовував ціну 2025,25 грн., оскільки така ціна була закладена в договорах на постачання газу позивачеві, в подальшому позивач за цією ж ціною реалізовував природний газ установам, що фінансуються із державного бюджету, промисловим підприємствам та іншим суб'єктам господарювання. Тобто позивач необґрунтованої виручки від реалізацію газу не мав, а відтак відсутні підстави для застосування економічних санкцій.

Опрос