Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительным решения относительно предоставления земельного участка

Высший административный суд
Определение от 12.01.2012 № К-35176/10

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

12.01.2012 р.

N К-35176/10

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: головуючого - судді-доповідача Бим М. Є., суддів - Гончар Л. Я., Гордійчук М. П., Конюшка К. В., Харченка В. В., розглянувши в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами адміністративну справу за касаційною скаргою Л. К. М., Л. Л. М., Л. М. В. на постанову Донецького апеляційного адміністративного суду від 5 жовтня 2010 року у справі N 2а-3/10/0532 за позовом прокурора Ленінського району м. Донецька в інтересах Л. К. М., Л. М. В., Л. Л. М. до виконавчого комітету Донецької міської ради, Управління Держкомзему України у м. Донецьку, С. О. В., третя особа - Д. О. С., про визнання недійсним рішення та дій неправомірними, встановила:

Прокурор в інтересах позивачів звернувся до суду з позовом до виконавчого комітету Донецької міської ради, управління Держкомзему України у м. Донецьку, С. О. В. про визнання недійсним рішення від 28.11.94 N 1354 в частині надання земельної ділянки С. О. В. та Державного акта на право приватної власності на земельну ділянку N 7-2843.

В обґрунтування позову зазначив, що прокуратурою Ленінського району м. Донецька проведено перевірку дотримання вимог чинного земельного законодавства міським Управлінням земельних ресурсів Виконавчого комітету Донецької міської ради, якою встановлено, що земельна ділянка по вул. Заводській, 7-в, площею 455 кв. м була виділена громадянину С. О. В. на підставі рішення виконавчого комітету Ленінської районної у м. Донецьку ради N 267/13 від 04.07.90. З акта від 25.09.90 про закріплення на місцевості меж земельної ділянки не вбачається, що межі земельної ділянки визначалися відповідними спеціалістами (представниками управління земельних ресурсів та архітектури), тому що невизначені їх посади та прізвища, а підписи не скріплені печаткою відповідного державного органу. Крім того, акт від 25.09.90 не містить підпису С. О. В. про передачу йому для збереження колів, якими визначалися межі земельної ділянки по вул. Заводській, 7-в. 17.05.95 С. О. В. був одержаний державний акт N 7-2843 на право власності на земельну ділянку. В ході перевірки встановлено, що технічна документація щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку С. О. В. містить лише заяву на ім'я Голови Донецької міської ради від 22.06.94, написану та підписану невідомою особою, бо згідно пояснень С. О. В., ним такі документи щодо оформлення права власності на вищевказану земельну ділянку не надавалися та ним не підписувались, іншими особами письмової або усної довіреності (доручення) на оформлення та отримання державного акта він не надавав; Рішення виконавчого комітету Донецької міської ради від 28.11.94; Державний акт на право приватної власності на землю N 7-2843 від 17.01.95; Генеральний план земельної ділянки від 04.07.90; Акт про відвід меж земельної ділянки в натурі від 1990. Факт, що С. О. В. не писав ніякої заяви на ім'я Донецького міського голови щодо надання земельної ділянки, підтверджується висновком спеціаліста N 2 НДЕКЦ при УМВС України в Донецькій області. Таким чином, при видачі державного акта на право приватної власності на землю на ім'я С. О. В. були порушені усі вимоги Інструкції, а саме: не проведені підготовчі роботи відповідно до вимог пп. 1.9 та 2.1, без яких державний орган не мав право видавати державний акт на право приватної власності на земельну ділянку N 7-2843 від 17.01.95 р. С. О. В. Порушення призвели до накладки двох земельних ділянок 7-б та 7-в по вул. Заводській. Рішенням виконкому Донецької міської ради від 20.09.95 N 111/31 відведено земельну ділянку для будівництва по вул. Заводській 76 Л. К. М. Внаслідок накладки до теперішнього часу він не має можливості оформити державний акт на право приватної власності на відведену земельну ділянку.

Прокурор просив суд поновити строк для звернення до суду з зазначеним позовом, оскільки вищевикладені обставини стали відомі лише після проведення перевірки, а також просив визнати неправомірним та скасувати розпорядження виконавчого комітету Донецької міської Ради від 28.11.94 за N 1354 в частині надання земельної ділянки С. О. В., визнати недійсним державний акт на право приватної власності на земельну ділянку, розташовану на території Ленінського району м. Донецька по вул. Заводській, 7-в, площею 0,0455 гектарів, виданий 17.01.95 на ім'я С. О. В.

Опрос