Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обжаловании приказа ГНА Украины "Об утверждении форм налоговых расчетов по плате за пользование недрами"

Высший административный суд
Определение от 03.05.2012 № К/9991/12507/12

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

03.05.2012 р.

N К/9991/12507/12

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів: головуючого Маринчак Н. Є., суддів: Костенка М. І., Степашка О. І., при секретарі Сватко А. О., розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу Державної податкової адміністрації України на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 01 серпня 2011 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 26 січня 2012 року по справі N 2а-9068/11/2670 за позовом Публічного акціонерного товариства "Укрнафта" (надалі - ПАТ Укрнафта") до Державної податкової адміністрації України (надалі - ДПА України) про визнання недійсним в частині наказу, встановив:

У червні 2011 р. позивач звернувся до суду з позовом, у якому просив визнати недійсним та скасувати з дати набрання чинності наказ ДПА України "Про затвердження форм податкових розрахунків з плати за користування надрами" в частині визнання реквізиту "код за ЄДРПОУ, або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серія, номер паспорта" розділу другого та четвертого податкового розрахунку з плати за користування надрами для видобування корисних копалин та в частині включення до податкового розрахунку з плати за користування надрами для видобування корисних копалин розділу четвертого. Також позивач просив суд зобов'язати включити до форми податкового розрахунку з плати за користування надрами замість реквізиту "код за ЄДРПОУ, або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серія, номер паспорта" реквізит "код за ЄДРПОУ або податковий номер, реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серія, номер паспорта".

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 01.08.2011 р., залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 26.01.2012 р., позовні вимоги задоволено.

Не погоджуючись з рішеннями попередніх судових інстанцій, ДПА України звернулась із касаційною скаргою до Вищого адміністративного суду України, в якій просить скасувати судові рішення та постановити нове - про відмову у задоволені позовних вимог, посилаючись на неправильне застосування судами попередніх інстанції норм матеріального та порушення норм процесуального права.

В письмових запереченнях на касаційну скаргу позивач зазначає, що рішення судів першої та апеляційної інстанцій постановлені з додержанням норм матеріального та процесуального права, правову оцінку обставинам справи судами надано правильно, а доводи касаційної скарги є необґрунтованими. Отже, позивач просить залишити касаційну скаргу без задоволення, а оскаржувані судові рішення - без змін.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Як встановлено судами попередніх інстанції, наказом ДПА України N 1013 від 24.12.2010 р. було затверджено форму податкового розрахунку з плати за користування надрами для видобування корисних копалин.

ПАТ "Укрнафта", вважаючи, що вказаним нормативно-правовим актом було порушено його права та інтереси, звернулося до суду з даним позовом.

Приймаючи рішення про задоволення позовних вимог ПАТ "Укрнафта", суди попередніх інстанції виходили з того, що відповідач, включаючи до податкового розрахунку з плати за користування надрами для видобування корисних копалин обов'язкові реквізити, які не передбачені Податковим кодексом України, перевищив свої повноваження.

При цьому зазначили, що наказ ДПА України N 1013 від 24.12.2010 р. "Про затвердження форми податкових розрахунків з плати за користування надрами" (далі - Наказ) за своїм змістом є нормативно-правовим актом, а відповідності до ч. 2 ст. 171 КАС України право оскаржити нормативно-правовий акт мають особи, щодо яких його застосовано, а також особи, які є суб'єктом правовідносин, у яких буде застосовано цей акт.

Опрос